Що дратує у новобудовах?


Вибираючи житловий комплекс для інвестування, покупець орієнтується на велику кількість факторів — надійність забудовника, вартість квадратного метра, локацію проекту. Але всього, на жаль, не врахуєш. В'їжджаючи в новий будинок, багато хто стикається з непередбачуваними проблемами. Ми вирішили з'ясувати, що найсильніше засмучує мешканців новобудов. У нашому опитуванні взяло участь 793 особи.

Погана шумоізоляція

48% опитаних вважають головним дратівливим фактором у новобудовах погану шумоізоляцію. Це проблема більшості багатоквартирних будинків, особливо збудованих за панельною технологією. Вони мають найнижчу шумоізоляцію, оскільки стіни і перекриття пов'язані в єдине ціле, і звукові коливання передаються по них без перешкод. Сторонній шум суттєво знижує рівень життя. За даними низки досліджень Всесвітньої організації охорони здоров'я, шумове забруднення, характерне для мегаполісів, скорочує тривалість життя городян на 10-12 років.

Запарковані двори та брак місць на парковці

Відразу за поганою шумоізоляцією у списку дратівливих факторів розділили запарковані двори — за цей пункт також проголосувало 48% опитаних. Чому мешканці новобудов паркуються у дворах? Бо більше нема де. І логічно, що наступним дратівливим фактором стала нестача місць на парковці (46% голосів). Дефіцит паркомісць — гостра проблема. Всього за шість років кількість машин збільшилася в 1,7 раза. Весь цей транспорт потрібно десь паркувати, при цьому до 2019 року кількість паркомісць у новобудову ніяк не регулювалася на законодавчому рівні. 


12.01.2022