Депутати ухвалили у першому читанні законопроект про посилення покарання за незаконну забудову


За порушення законодавства у сфері містобудування каратимуть штрафами до 170 тис. грн та позбавленням волі до 5-ти років. 

15 грудня 2021 року Верховна Рада України проголосувала за основу проект закону № 5877 («Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності»). Інформацію про це оприлюднили на офіційному веб-сайті українського парламенту.

Законопроект передбачає, зокрема:

  • збільшення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;

  • чітке визначення кола суб'єктів, у яких може бути накладені адміністративні стягнення;

  • врегулювання питання самовільного будівництва шляхом тимчасового арешту об'єктів незаконного будівництва;

  • посилення кримінальної відповідальності за самовільне будівництво, у тому числі біля пам'яток культурної спадщини.

Якою є необхідність законопроекту

Законопроект №5877 — це частина загальної реформи містобудівної галузі в Україні. 1 липня минулого року депутати на позачерговому засіданні ухвалили у першому читанні законопроекти про реформування сфери містобудівної діяльності (№ 5655) та про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо зарахування окремих адміністративних зборів за державну реєстрацію у сфері містобудівної діяльності (№ 5656). Ці нововведення мають сприяти автоматизації процесів взаємодії між забудовниками та державою, розвитку будівельної сфери та зменшення корупції. Крім того, у вересні припинила роботу Державна архітектурно-будівельна інспекція, натомість запрацював новий орган — Державна інспекція архітектури та містобудування України. 


08.01.2022