Де в Україні найдорожче і найдешевше житло


Найвищі ціни на нерухомість в Україні, як і очікувалось, фіксують у Києві. У середньому квадратний метр в столиці коштує майже 39 тисяч гривень.

В рейтинг найдорожчих міст для купівлі нерухомості також входять Полтава, Одеса, Дніпро, Львів і Харків. Тут за квадратний метр потрібно буде заплатити близько 25-26 тисяч гривень. А ось найбільш доступні ціни на житло у Кропивницькому — трохи вищі за 14 тисяч гривень за метр квадратний.

До трійки українських міст із найнижчою вартістю нерухомості також увійшли Івано-Франківськ та Хмельницький — у середньому майже 16 тисяч гривень за квадратний метр. Варто зазначити, що ціни були сформовані, спираючись на пропозиції забудовників, тому можуть не повністю відображати реальну картину ринку нерухомості в Україні.

Нагадаємо, що перші місяці нового року на ринку нерухомості завжди відзначаються стабільністю цін, але вже навесні вартість житла в Україні може зрости.
2022 року ціни на житло в Україні зростуть у середньому на 15%.

Зростання цін розпочнеться з другої половини березня. За прогнозами експертів, спочатку ціна зросте в середньому на 5%. З квітня до червня, а також із жовтня до грудня будуть можливі серйозніші цінові коливання.

Експерти прогнозують, що коливання ціни стосуватиметься як первинного, так і вторинного ринків нерухомості.


02.01.2022