Українці шукають квартири на новорічні свята: як змінилися ціни


Ближче до новорічних свят громадяни почали активніше цікавитись житлом подобово. Найчастіше розглядають об'єкти на Закарпатті чи за містом. Зі свого боку, орендодавці збільшують кількість об'єктів, але розцінки поки що не зросли. Про це свідчать дані "OLX Нерухомість".

Так, найбільше квартир подобово пропонують у Києві. Також до трійки лідерів увійшли Одеса та Львів. Далі йдуть Харків та Дніпро. Вартість залишилася незмінною з початку осені. Порівняно з листопадом-груднем 2020-го зростання цін склало від 4% до 25%.

Однокімнатні квартири подорожчали у середньому на 7%. Зокрема, максимальне зростання зафіксоване у Чернігові – 20%, до 500 грн на добу. У Києві вартість зросла на 19%, а у Вінниці – на 17%. Зростання в Дніпрі та Одесі досягло показників на рівні 8% і 12% відповідно.

Щодо попиту на "однушки", то спостерігається ажіотаж серед мешканців Чернігова – кількість запитів підскочила на 41%. У Хмельницькому та Вінниці попит зріс на 39% та 21% відповідно.

Водночас "двушки" подорожчали на 4%. Львів та Вінниця стали лідерами зі зростання цін – на 12,5%. А у Житомирі найбільше зросла кількість запитів, щоб винайняти таку квартиру подобово – на 71%. Далі йдуть Миколаїв та Хмельницький – на 36% та 31% відповідно.

Найменше додала оренда трикімнатних квартир – 3%. Водночас у Запоріжжі, Кропивницькому та Луцьку плата за добу піднялася більш ніж на 20%. Найчастіше оголошеннями стали цікавитись у Херсоні – зростання на 83%. А в Черкасах на тлі спаду ціни підвищився інтерес до "трьошок" – на 79%. При цьому у Житомирі попит спав на 65%.


27.12.2021