Чого бояться та що пропонують українські орендодавці


В Україні 67% громадян здає в оренду квартири. 9% українців віком від 65 років вважають, що кожен орендар проблемний. Погоджуються з ним, орендодавці віком від 18 до 24 років, представники цієї групи опитаних вважають, що комунікація з клієнтом – це дуже складно. Тому 60% цієї вікової групи швидше скористаються послугами ріелтора. Про це свідчать дані опитування проведеного майданчиком OLX.

Цікаво, що більшість жінок – 71% – здають квартири, відсоток жінок, які здають кімнату чи будинок становить лише 14%. У свою чергу чоловіки частіше здають офіси, торгові та складські приміщення (26% проти 11% жінок-орендодавців), йдеться у результатах дослідження.

52% орендодавців найбільше бояться прибирання об'єкту після від'їзду старих та перед приїздом нових орендарів.

Ще 35% лякає спілкування з клієнтами та сусідами, а 40% молодих орендодавців стверджують, що комунікація буває складною не лише з потенційними клієнтами, а також з ріелторами.

Складнощі у комунікації більше виникають у чоловіків (30%),  в той час 25% жінок також відчувають дискомфорт у цьому питанні.

У старшого покоління виникають складнощі з нагадуванням про оплату та вирішення комунальних питань (34%).

В OLX зазначають, що жінки отримали більш вагомі втрат під час пандемії, 49% стверджують, що мають значні збитки, як наслідок карантину.

А ось 11% чоловіків стверджують, що їх фінансове становище покращилося, а попит на об'єкти збільшився. 43% респондентів не відчули значних змін.

Послугами ріелтора на постійній основі користуються 32% опитуваних. До співпраці з ними більше схильні жінки (33%), ніж чоловіки (30%).


07.12.2021