Зміна правил купівлі землі – у кого можуть забрати ділянку


Депутати хочуть розширити перелік заборон та зобов'язати певні верстви громадян подавати декларації на купівлю земельних ділянок.

В Україні збираються внести зміни у правила купівлі землі та збільшити перелік заборон на продаж ділянок.

Про це йдеться у проекті закону №6199, який внесений на розгляд до Верховної Ради.

Нардепи пропонують розширити список тих, хто не має права купувати землю, та звільнити нотаріусів від обов'язку перевіряти майбутніх власників. Тим, хто хоче продати землю доведеться подавати декларацію.

Автори законопроекту пропонують поширити заборону на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення учасниками чи кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб, до яких застосовано санкції.

Нотаріуси не зобов'язані перевіряти своїх клієнтів, а зміни будуть поширюватися на землі, призначені для садівництва (до 0,24 га) або особистого селянського господарства (до 2 га).

Якщо ви претендуєте на такі ділянки, то маєте подати нотаріусу декларацію для оформлення угоди, а якщо до неї внести недостовірну інформацію – земля підлягатиме конфіскації.

Що українці отримуватимуть разом із будинком?

З 28 жовтня в Україні діють нові правила купівлі нерухомості, і тепер разом із будинком покупець автоматично отримує у власність землю, на якій він стоїть.

Правило не поширюється на багатоквартирні будинки, але діє на нежитлові приміщення, наприклад сараї чи склади.

Якщо земля перебуває в оренді, то новому власнику будинку вона також перетворюється на орендну власність.


26.11.2021