В Україні хочуть знизити відсоток на іпотеку


Влада розглядає можливість продовжити іпотечну програму забезпечення житлом.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на виїзному засіданні фракції "Слуги народу" у Трускавці розповів про подальші плани щодо доступної іпотеки. Зокрема в уряді розглядають можливість запуску іпотеки під 5%. Про це повідомляє прес-служба "Слуги народу".

"Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що розглядається можливість продовжити іпотечну програму забезпечення житлом. Але не під 7%, а під 5%. І для всіх", - йдеться в повідомленні.

Раніше він доручив Мінфіну спільно з керівниками областей опрацювати механізми вдосконалення інвестиційної складової програми "Доступні кредити 5-7-9%".

"Наше завдання – щоб програмою доступних кредитів активніше користувалися підприємці, які створюють робочі місця та стимулюють розвиток економіки", – сказав Шмигаль на нараді з представниками банківського сектора.

Нагадаємо, незважаючи на подорожчання квартир, середні ефективні ставки за іпотекою в Україні за підсумками травня знизилися до 15,7% на первинному ринку нерухомості (місяцем раніше було 17,4%) та 13,4% на вторинному ринку (було 13,5%). У цьому році 87% всіх іпотечних кредитів оформляється саме у вторинному ринку житла.


23.11.2021