Шахрайства з орендою квартир


Звісно, багато хто не хоче додатково платити за послуги ріелторів і самостійно шукає нерухомість для оренди чи придбання. 

Однак, у таких випадках можна часто зіштовхнутись з шахрайством, яке має безліч схем. Розглянемо найбільш поширені. 

Передоплата перед переглядом (різні варіанти)

 «На цю квартиру багато бажаючих. Щоб притримати її для вас, потрібна передоплата », - скажуть вам. Це найбільш поширений спосіб шахрайства при оренді квартир. Ще перед переглядом шахрай може зателефонувати і сказати, що у нього сталася неочікувана ситуація, наприклад заглохла машина. Для того щоб все-таки доїхати і показати потенційному квартиронаймачу приміщення, потрібні гроші, тому шахрай попросить перерахувати їх на карту. Нібито для того, щоб швидко вирішити свою проблему і приїхати вчасно. 

Неймовірно дешево 

Оголошення про здачу квартири виглядає як з казки: квартира з новеньким ремонтом і ідеальним місцем розташування. Ідеальності додає неймовірно низька ціна. «Хороший шанс, треба брати», - подумає потенційний квартиронаймач і буде категорично неправий. 

 Для того щоб перевірити адекватність ціни, потрібно промоніторити ціни на оренду квартир в цьому ж будинку або районі. Надмірно занижена ціна свідчить про фейкові оголошення. 

Ідеальні фото 

Звичайно, орендодавець намагається зробити якісні фото квартири. Але іноді під занадто гарними фото ховаються шахраї. Перевірити справжність фото досить просто: можна скористатися сервісом пошуку картинок Google. Якщо квартира на фото нібито знаходиться в Києві, а пошук за картинками показує результати в інших містах - оголошення виставив шахрай. 

Фейкова адреса 

Перегляд квартири проходить гладко, ніщо не викликає підозр.Орендодавець пропонує підписати договір. Угода проходить вдало, і все здається прекрасним до з'ясування одного нюансу: адреса в договорі найму вказана абсолютно інша. 

 Якщо це сталося - домогтися правди буде дуже складно, оскільки в договорі стоїть підпис квартиронаймача. Щоб не допустити такого, потрібно ретельно прочитати договір. 

Ще одна схожа схема: квартиронаймач укладає договір, оплачує оренду і потім з'ясовує, що квартира не здається.
Там подряпина на шафі 

Досить часта схема - достроковий розрив договору оренди через якийсь подряпини на меблях, надірвані шпалери і т. д. Негатив полягає не тільки в терміновому виселення і пошуку нового житла, а й в тому, що орендодавець не поверне заставу. Щоб такого не сталося, при укладенні договору необхідно ретельно прописати стан квартири, меблів і техніки в ній. Ще потрібно прописати умови, за якими депозит можуть не повернути.


18.10.2021