Зміни з житловими субсидіями в вересні 2021 року


Кабінет Міністрів України прийняв рішення посилити правила отримання житлових субсидій через те, що багато людей кілька років не оновлювали інформацію про себе. 

Виплати субсидій одержати не вийде якщо : 

 

  • площа квартири перевищує 130 м2, а житлового будинку 230 м2; 

  • є у власності автомобіль, молодше 15 років; 

  • є доходи від дивідендів і депозитів на суму більше 50 000 гривень; 

  • була проведена одноразова покупка на суму понад 50 000 гривень; 

  • є заборгованість по оплаті комунальних послуг або по аліментах більше ніж за 90 днів. 

Уряд прийняв постанову, яка забезпечує застосування збільшених соціальних норм для розрахунку субсидії на комунальні послуги жителям тих регіонів, що знаходяться в "червоній зоні" карантину. 

 Навесні 2020 року, коли вводився карантин, нормативи на житлово-комунальні послуги, зокрема на електроенергію, газ для приготування їжі, підігрів води, були збільшені на 50%. Цю норму вводили для підтримки населення, адже люди перебували вдома і витрачали більше ресурсів, а їх доходи при цьому скорочувалися. 

Компенсувати зростання цін на комуналку влада обіцяла за рахунок субсидій. З 1 травня 2021 року в Україні стартувало перепризначення субсидій. Грошова державна допомога стала адресною. Через нові правила українці під час пандемії коронавируса змушені були стояти в чергах для переоформлення субсидій, а ті, хто мав на депозиті 56 750 грн, втратили можливість оформити держдопомогу. 

Кабмін знову змінив правила і спростив оформлення субсидій, але для деяких українців нічого не змінилося: щоб переоформити субсидію, в чергу записують через два місяці.


08.08.2021