В українців зростає цікавість до оренди і придбання заміського житла


В Україні зростає інтерес не тільки до оренди заміського житла, але і до його придбання. При цьому ціни на таку нерухомість виросли з початку року вже на 10-15%. 

Найбільше подорожчали новобудови комфорт і бізнес-класу. За прогнозами, таке житло виросте в ціні ще на 7-10% до кінця року. 

Як пояснюють експерти ринку, зростання цін в сегменті якісного заміського житла пов'язаний з високою інвестиційною привабливістю. За весь цикл будівництва (до 2 років) вартість такого житла може зрости в середньому на 40-50% 

Близько половини покупців заміського житла в передмістях вибирають квартири комфорт-класу. Такий тип нерухомості на 20-30% популярніше, ніж приватні будинки і таунхауси. 

Особливу увагу майбутні власники звертають на розташування житла, транспортне сполучення і якість будівництва. Саме тому зростання цін з початку року виявився нерівномірним - від 5% до 10-12%. 

Майбутнє подорожчання, швидше за все, складе не менше 7%, але буде залежати від економічної ситуації в країні, вважають експерти. Не виключений варіант, що ціни на якісне заміське житло значно піднімуться вже до кінця року. 

Люди і надалі будуть охоче вкладати кошти в житлову нерухомість, в тому числі і в передмісті, як мінімум, для збереження наявних доходів. Але слід розуміти, що без економічного розвитку, без зростання доходів, є великий ризик, що ціни вже в цьому році можуть досягти своєї "стелі", що стане запорукою відносної цінової стабільності в першій половині 2022 року.


17.08.2021