Попит на житло в регіонах зростає разом із цінами


В перші шість місяців 2021 року попит на житло виріс на 20%, незважаючи на два локдауна. Попит підвищується на 3-5% щомісяця. Головними причинами зростання називають здешевлення іпотеки і спроби забудовників продати квартири за рахунок розстрочок. Ціни штовхає вгору не тільки підвищений попит. Важливу роль відіграє інфляція та подорожчання будівельних матеріалів. 

Крім того, люди використовують ринок нерухомості як спосіб інвестувати накопичені кошти. Кількість угод зросла щонайменше на 15% в порівнянні з 2020 роком. 

Ця статистика стосується в основному 1- та 2-кімнатних квартир, адже вони кращий спосіб для інвестицій, так як попит на малогабаритне житло площею 35-50 м2 є стабільним. 

Квартири в новобудовах Вінниці подорожчали в середньому на 5%. Найбільший попит в новобудовах з покращеним плануванням. Здебільшого купують ткв квартири люди молодого та середнього віку. На вторинному ринку купують, в основному, люди середнього віку або діти для своїх батьків. До кінця року вартість житла може піднятися ще на 3-4%. 

Оренда квартир впала в ціні на 4%, тому ситуація з локдаунами значно зменшила кількість студентів, чи не головних орендарів житла у місті.


24.08.2021