31 серпня останній день сплати податку на нерухомість


В Україні власники будинків, квартир та іншої нерухомості повинні сплатити до 31 серпня податок за кожен квадратний метр для квартир площею понад 60 кв. метрів і будинків понад 120 кв. метрів. Якщо цього не зробити, то вже у вересні сума податку автоматично збільшується, будуть нараховуватися штрафи. 

Рахунки власникам нерухомості за "надлишкові" квадратні метри мали розсилали до 1 липня, а на їх оплату дається 60 днів, тобто до початку вересня. 

У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується власникам будинків і квартир за 2020 й, виходячи з розміру встановленої мінімальної заробітної плати, а це 4 723 гривень.

Розраховують податок на підставі відомостей Державного реєстру прав на нерухоме майно. 

У кожному регіоні ставку встановлюють місцеві влади, але за законом вона не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. У 2021 року максимальна сума податку складала 70,8 гривень за квадратний метр. 

Як розповіли в Державній податковій службі, база оподаткування об'єкта житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізособи зменшується: 

  • для квартири / квартир незалежно від їх кількості на 60 м2; 

  • для житлового будинку / будинків незалежно від їх кількості на 120 м2; 

  • для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (в разі одночасного перебування у власності платника податків квартири / квартир та житлового будинку / будинків, в тому числі їх частин), -180 м2.

Платити податок доведеться за кожен квадратний метр понад цю норму.
За прострочення сплати податку законодавці передбачили штрафи: 

  • якщо не встигли заплатити податок до 31 серпня, то в розмірі 5% за перші 30 днів; 

  • якщо з оплатою податку затягнути довше 30 днів - сума пені збільшиться до 10%. 

У податковій службі пояснили, як самостійно обчислити кількість метрів, за які треба платити. Потрібно взяти площа квартири, відняти від неї пільгову площа, а площа що залишилась і буде обкладатися податком на нерухомість. 

Пільгова площа становить 60 метрів для квартири, 120 метрів для приватного будинку, а якщо у Вас в власності і будинок і квартира, то загальний пільговий метраж - 180 м2. 

Якщо будинок становить там 250 квадратних метрів і у нього два власника, то кожен з власників має право скористатися 120 квадратними метрами пільгової площі. 

Якщо власники нерухомості не отримали повідомлення про необхідність сплатити податок через невідповідність податкової адреси з фактичним місцем проживання, потрібно звернутися до податкового органу за місцем реєстрації.


31.08.2021