Нерухомість з вторинного ринку залишається в тренді - настає пік активності


Вторинний ринок нерухомості значно пожвавився - реалізується попит, що був відкладений за час двох локдаунів. Пік активності прогнозується на кінець травня-червень. При цьому ціни на найпопулярніші об'єкти можуть вирости на 5-7%, а в сегменті одно- і двокімнатних квартир - мінімум на 10% вже до кінця літа. 

Рости буде вартість на ту нерухомість, яка користується найбільшим попитом. При цьому ціна на понад 65% об'єктів, виставлених на продаж, буде залишатися стабільною, а можливі коливання, скоріше за все, не перевищуватиме 2-3%. 

 На вартість в найближчі місяці може вплинути декілька факторів: 

  • ситуація на кордоні з Україною; 

  • зростання цін на енергоносії; 

  • загальноекономічна ситуація в країні. 

Однак, в найближчі 2 місяці варто очікувати значного пожвавлення майже у всіх сегментах вторинного житла. Близько 45-50% попиту буде сконцентровано на сегменті заміської нерухомості, до 40% потенційних покупців будуть цікавити "однушки" і "двушки" в межах міст, до 10% - квартири площею понад 70 "квадратів". 

Цінова ситуація буде стабільною і прогнозованою: адже поки немає "активованих" об'єктивних причин для істотного перегляду цін. Звичайно, якщо в черговий раз за останні 1,5-2 роки "райдужні" перспективи не знищать форс-мажорні обставини. 

Стабільність на ринку житла - позитивний знак для покупців, який дозволяє планувати придбання в спокійному режимі.


15.07.2021