Тепер можна отримати виписку з відомостями про технічну інвентаризацію об'єктів


Єдина державна електронна система в сфері будівництва пройшла оновлення. Тепер з'явилася можливість перевірити технічні паспорти та довідки про зміни в складі об'єктів нерухомості. Про це в Facebook повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад і територій. 

  "Це істотно ускладнить використання підроблених технічних паспортів в разі спроби легалізувати об'єкти будівництва, зведені з порушеннями", - відзначили в міністерстві. У Мінрегіоні розповіли, що раніше Державна архітектурно-будівельна інспекція, держреєстратори і нотаріуси не мали можливості перевірити на справжність надані для реєстрації техпаспорта. Йдеться про введення в експлуатацію, оформленні продажу або спадщини. 

Тепер можна онлайн отримати виписку з відомостями про технічну інвентаризацію нерухомості і перевірити дані на відповідність з документами. 

 При цьому потрібно, щоб верифіковані особи, які мають право проводити технічну інвентаризацію нерухомості, вносили дані до Єдиної державної електронної систему. 

 На даному етапі внесення таких даних проходить добровільно. Цей процес стане обов'язковим після прийняття Порядку ведення електронної системи внесення даних. 

Крім того, з 1 грудня поточного року технічні паспорти, інвентаризаційні справи та матеріали інвентаризації будуть створюватися тільки за допомогою електронної системи. Нагадаємо, станом на кінець першого кварталу цього року частка ризикових новобудов в Україні знизилася до 52%. У грудні 2019 го таких було 55%.


08.07.2021