В Україні очікується пожвавлення в сегментах приватних будинків та нежитлової нерухомості


За даними Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України, з другої половини квітня, з ослабленням карантинних заходів у всіх найбільших українських містах в сегментах приватних будинків та нежитлової нерухомості очікується істотне пожвавлення.

За словами Юрія Піти, президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України, ситуація з посиленням карантину в різних містах України змінюється чи не щодня.  У той же час ринок функціонує, угоди проводяться, а ціни залишаються стабільними.

Якщо порівнювати з першим локдауном в 2020 році, то в сегментах приватних будинків та нежитлової нерухомості не варто очікувати якихось істотних цінових змін.  У разі, якщо буде оголошено всеукраїнський локдаун, то кількість угод може знизитися в середньому на 30% у всіх сегментах нерухомості.  Однак на цінах це навряд чи позначиться: на час локдауна вони будуть «заморожені. Зниження активності на ринку буде більше пов'язане з тактикою вичікування потенційних клієнтів.

Фактично ринок буде жити, як це було навесні 2020 року.  Тобто бажаючі придбати або орендувати об'єкт нерухомості зможуть це зробити без особливих перешкод.  Однак ментально більшість потенційних клієнтів відкладуть угоди на 2-3 тижні.
 


15.05.2021