Кабінет Міністрів звільнив від пенсійного збору покупців житла


23 вересня 2020 року на черговому засіданні Кабінету Міністрів було внесено зміни до Порядку сплати збору на обов'язкове пенсійне страхування.  Так, уряд звільнив від сплати пенсійного збору дві групи фізичних осіб: тих, хто купує житло вперше, і тих, хто перебуває в черзі на отримання житла.  Проект постанови був схвалений без обговорення.  Нагадаємо: пенсійний збір при купівлі житла становить 1% від вартості квартири або будинку.

 

У пояснювальній записці уточнюється, що збір не оплачують ті, хто вперше купує житло і ніколи не отримував його в дар, не успадкував, не приватизував, не купував загальну частку в нерухомості.  Це підтверджується випискою з Державного реєстру прав на нерухоме майно про відсутність зареєстрованих за такою особою прав власності на житло.

 

Також від сплати податку в ПФУ звільняються особи, які перебувають у черзі на отримання житла.  Це підтверджується документом, виданим органом, в компетенції якого знаходиться ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Раніше особи, які купували перше житло, могли повернути 1% пенсійного податку через суд протягом трьох років з моменту придбання нерухомості.

 

До прийняття постанови нотаріуси відмовлялися завіряти договори купівлі-продажу без сплати пенсійного збору.  Тепер, як йдеться у пояснювальній записці, нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при наявності підтверджуючих документів.


12.02.2021