У Києві пустують тисячі квартир під оренду


Пандемія коронавируса призвела до значних змін на ринку оренди житла в Києві та по країні в цілому.  Зараз в столиці простоює близько 12-13 тисяч квартир.  На початку карантину таких було близько 6 тисяч.  Впала і кількість угод - з 3 000 до 2 000 в місяць.  Велика частина орендарів квартир переїжджає в більш скромні апартаменти.  Падіння попиту призвела і до зниження цін.

Основне зниження попиту відбувалося під час жорстких карантинних заходів - закриття метро, ​​залізничного сполучення та ін. Після них спостерігалося максимальне падіння цін.  Наприклад, влітку за 3500 гривень можна було орендувати однокімнатну квартиру без ремонту в старому будинку в спальному районі.  Зараз така квартира коштує мінімум 5200 гривень.

Загальний рівень цін на оренду 1- та 2-кімнатних квартир все ще на 7-9% нижче, ніж навесні-восени 2019 року.  А ось 3-кімнатні квартири, цільова аудиторія яких менш мобільна, подорожчали на 12%.

Розвиток ситуації на ринку оренди житлової нерухомості буде залежати від епідеміологічної ситуації в країні, і столиці зокрема.  Якщо обмеження посиляться, ринок оренди просяде ще більше, а ціни на житло знизяться, вважають експерти.


03.01.2021