Податки і штрафи орендодавців


Власники житла-орендодавці зобов'язані відобразити дохід від здачі житла в оренду і пов'язане з ним фіскальне зобов'язання в податковій декларації.  Органи Державної фіскальної служби (УКРІНФОРМ) порівнюють дані з декларації та відомості про фактичні щоквартальні виплати податку в звітному році.  Якщо дані з декларації та відомості про фактичні квартальних платежах збіглися - УКРІНФОРМ вважає зобов'язання виконаним.

 

Податкову декларацію потрібно подавати у строки, які встановлює УКРІНФОРМ.  За нормами Закону України від 17.03.2020 р № 533-IX, річну декларацію за 2019 рік можна було подати до 1 липня 2020 року.

 

За неточні дані в декларації і запізнення з її подачею установлено базовий розмір штрафу - від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  Ці розміри вказані в статті 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Розмір штрафу для конкретного порушення, за правилами пункту 5 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» і пункту 169.1.1 ПКУ, нараховують на основі неоподаткованого мінімуму доходу громадян в розмірі 17 грн.

 

Мінімальний рівень штрафних санкцій в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів дорівнює 51 грн, а максимальний - в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів, що дорівнює 136 грн.


21.12.2020