Громадяни України можуть оскаржити рішення, дії або бездіяльності нотаріусів протягом 60 календарних днів з дня їх прийняття. Подати скаргу на нотаріуса має право людина, прав та інтересів якої стосуються такі дії. Порядок оскарження нотаріальних дій при реєстрації нерухомості визначено в статті 37 закону № 1952-15 «Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та в постанові Кабінету міністрів №1128 «Про затвердження Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації».
Скарги з приводу реєстрації прав на нерухоме майно розглядають спеціальні комісії, створені при Міністерстві юстиції. Комісія вирішує, відхилити або задовольнити скаргу заявника - повністю або частково. Далі Мін'юст закріплює наказом рішення спеціальної комісії. Загальний термін розгляду і прийняття рішення по скарзі не повинен перевищувати 45 календарних днів.
Нотаріус може відмовити заявнику в укладенні угоди.
Нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо:
це суперечить вимогам законодавства;
заявник не подав необхідні документи або подав їх в неналежному вигляді і якості;
заявник не має права укладати угоду з-за обмеженої дієздатності;
заявник не сплатив послуги нотаріуса і / або не підтвердив інші платежі, встановлені законом.
Закон забороняє нотаріусам безпідставно відмовляти у вчиненні нотаріальної дії. На вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус зобов'язаний в письмовій формі викласти причини відмови.