Перевірка обтяжень і обмежень при купівлі-продажу нерухомості


Перевірка обтяжень майна

 При підписанні договору відчуження нотаріус готує виписку про відсутність обтяжень квартири з Державного реєстру:

 - майнових прав і обтяжень нерухомості;

 - заборон на відчуження майна;

 - іпотек.

 При підготовці угоди продавець пред'являє покупцеві паперові копії відповідних виписок, завірених нотаріусом.

Перевірка обмежень на угоду з неповнолітнім власником квартири

 Угоди з нерухомістю, якою володіють неповнолітні громадяни, схвалюють органи державної опіки та піклування.

 За заявою продавця - батька, опікуна або піклувальника - органи держопіки та піклування видають дозвіл провести операцію.  Продавець показує покупцю такий дозвіл.

 Перевірка згоди співвласників квартири

 Якщо співвласники житла не присутні при угоді, продавець пред'являє покупцеві нотаріально завірену письмову згоду на операцію чоловіка-співвласника або довіреність.

 Перевірка технічного паспорта квартири

 Технічний паспорт квартири видаэ бюро технічної інвентаризації (БТІ) або приватні контори з відповідними функціями. У документі наведено параметри об'єкта.  Техпаспорт змінюється у разі, якщо змінилася площа. Якщо власники не проводили реконструкцію, техпаспорт діє за замовчуванням. Покупцеві треба з'ясувати - чи проводили власники реконструкцію.  Якщо на момент підготовки угоди купівлі-продажу термін завершення реконструкції п'ять років - продавцю треба замовити новий технічний паспорт.

 

 Перевірка висновку незалежної оцінки нерухомості

 Продавці квартири самостійно замовляють незалежну оцінку.  Їх дані нотаріус щомісяця надсилає до Державної фіскальну службу в звітах про зареєстровані угоди.  Якщо в пакеті продавця акту незалежної оцінки немає, нотаріус угоду не реєструє.

 

 Читайте також: Як платити податок на нерухомість в 2020 році

 

 Перевірка платіжних зобов'язань

 Квитанції про оплату комунальних платежів повинні бути датовані місяцем, який передує тому, в якому сторони мають намір укласти угоду.  Але квитанції - необов'язковий документ, головне, щоб були довідки про відсутність заборгованостей.  Їх видають ЖЕК, керуюча компанія, підприємства-постачальники електрики, тепла, газу та інших послуг.

 

 Перевірка реєстрації мешканців квартири, що відчужується

 Нотаріус реєструє договір за умови, що мешканців квартири, що продається і у покупців відкриті рахунки в банку або продавець і покупець стверджують, що розрахувалися до підписання договору.  До реєстрації угоди всі, хто не є власниками квартири, повинні виписатися з квартири (продавець може виписатися і після угоди).

 

 Дізнатися детально правила державної реєстрації договорів відчуження житлової нерухомості можна на форумі юридична консультація.


07.08.2020