Технічні характеристики новобудов: утеплення та оздоблення фасаду


Облицювання зовнішніх стін новобудови виконує відразу дві функції: скорочує тепловтрати і покращує зовнішній вигляд житлового комплексу. За перший пункт відповідають утеплювачі, які бувають різних типів і відрізняються по щільності, коефіцієнту теплопровідності, гігроскопічності та іншим критеріям. У всьому цьому не обов'язково розбиратися інвестору, важливо знати одне: раніше утеплювали будинки в основному пінополістирол (пінопласт) або не утеплювали взагалі, оскільки була відсутня норма. З 1 грудня 2018 року вступили в дію нові Містобудівні норми, що регламентують вимоги до теплоізоляційних матеріалів. З тих пір для утеплення фасадів новобудов використовуються мінераловатні плити. Чим вони товщі, тим тепліше будинок.

Для утеплення зовнішніх стін також може використовуватись мінеральна вата. Вона відноситься до класу вогнестійкості A1/A2 (два вищих класи у європейській системі оцінювання), вона міцна і водостійка. 

Отже, шар утеплювача прокладений, тепер необхідно облицювати фасад. Крім естетичного навантаження, облицювання фасаду повинно підходити під теплоізолятор та посилювати його властивості. 

Два найпоширеніші види оздоблення зовнішніх стін новобудов — мокрий фасад і вентильований (навісний) фасад. 

Перший вид — це звичайне оштукатурювання стін, на які потім наноситься фарба. Мокрий фасад використовується в більшості новобудов економ - і комфорт-класу, це бюджетний варіант. Його мінус — фарба швидко вицвітає на сонці, і будинки втрачають презентабельний вигляд. 

Другий вид облицювання — установка системи вентильованого фасаду з керамограніта. Вентильований фасад складається з великої кількості компонентів, його облаштування набагато складніше і дорожче інших видів. Якщо пояснювати в двох словах, то це система, яка складається з матеріалів облицювання і каркасної конструкції, яка кріпиться до несучої стіни будинку так, щоб між зовнішнім екраном і шаром теплоізоляції залишався повітряний зазор. Завдяки повітряному проміжку такі фасади і називають «вентильованими». З таким фасадом будинок знаходиться ніби в термосі — тобто зберігає прохолоду влітку і тепло взимку. Зовні такий фасад виглядає естетично завдяки плитам з керамограніта, які мало змінюють зовнішній вигляд з роками.


29.08.2020