Вперше в Україні влада зносить незаконну багатоповерхову новобудову


 3 квітня 2019 року у Львові міська влада почала зносити семиповерховий багатоквартирний будинок з офісними приміщеннями на першому поверсі, розташований на вулиці Личаківська, 259. Новобудова зводилася з 2014 року, при цьому не було отримано жодного дозвільного документа на будівництво.

 Забудовником будинку виступає ТОВ «Лідер Моноліт», створене 30 квітня 2014 року.  У статутний фонд компанії, за даними сайту YouControl, внесено 4 млн грн, а основним видом діяльності значиться «будівництво житлових і нежитлових будівель».  Ділянка, на якій розташована семиповерхова новобудова, «Лідер Моноліт» придбана в 2014 році, знесено старий приватний будинок, і почато зведення нового - за документами, «присадибного будинку».  Коли «присадибна хатка» виросла до семи поверхів, а в мережі з'явилися поверхові плани будинку і пропозиції з продажу квартир, мешканці приватного сектору по вулиці Личаківській захвилювалися.

«У будинку немає і не може бути центральної каналізації, тут навіть не у всіх приватних будинках є зручності, що говорити про багатоквартирному будинку, Крім того, тут проблемні грунти - суцільний пісок», - прокоментував ситуацію один з місцевих жителів.

Судовий позов Львівської інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, підкріплений скаргами львів'ян, які проживають по сусідству з новобудовою, був поданий в 2017 році.  Тоді ж Личаківський районний суд задовольнив його і ухвалив знести самовільно збудований об'єкт на Личаківській, 259. Але забудовник не був згоден з таким рішенням і подав касаційну скаргу.

 Два роки тривали судові тяжби між Інспекцією архітектурно-будівельного контролю та ТОВ «Лідер Моноліт».  І ось 3 квітня 2019 року міська влада почала знесення незаконної новобудови.  Станом на 5 квітня в приміщенні були демонтовані вікна, дах і перекриття останніх поверхів.  Як повідомили редакції порталу в прес-службі Львівської міської адміністрації, на знесення будівлі з бюджету виділено 2,8 млн грн, які місту повинен буде компенсувати забудовник.  На демонтаж будівлі піде близько двох місяців.

Відзначимо, що це перший випадок в Україні, коли влада зносять побудований будинок такої висоти.  На щастя, жодної квартири в новобудові продано не було.  На сайті Львівської міськради в розділі «Незаконне будівництво» є перехід на інтерактивну карту, на якій позначено 13 незаконних будівництв в місті.


15.04.2020