Як ввести в експлуатацію приватний будинок


 Отримати техпаспорт і заповнити декларацію про готовність до введення в експлуатацію - два основні кроки, які належить зробити власникам приватних будинків.

 Відповідні роз'яснення були опубліковані прес-службою Міністерства регіонального розвитку та будівництва 9 серпня 2019 року на офіційному сайті.

 Нагадаємо, що приватним вважається будинок максимальною висотою два поверхи (без урахування мансарди) і максимальною площею 500 кв.  м з розташованими на ділянці господарськими спорудами, гаражем та іншим.

 Перший крок в процедурі введення такого будинку в експлуатацію - отримання технічного паспорта.  Для цього необхідно звернутися до юридичної особи або приватного підприємця, що надає дані послуги, і укласти договір.  Після підписання договору фахівець повинен провести технічну інвентаризацію та ретельно звірити дані будівельного паспорта з готовим об'єктом.  У разі, якщо в процесі зведення в проект були внесені зміни, їх слід відзначити в техпаспорті.

 Другий крок передбачає подачу заповненої декларації про готовність будинку до здачі в експлуатацію в місцеве відділення Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) або в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).  Заступник міністра регіонального будівництва Лев Парцхаладзе уточнює: «Місцевий підрозділ ДАБІ розглядає документи протягом десяти робочих днів з моменту їх подачі.  Це безкоштовно.  Обов'язковий елемент реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації - запис в техпаспорті об'єкта «введений в експлуатацію».

 Далі органи місцевої влади повинні привласнити побудованому приватному будинку поштову адресу.  З 1 липня 2019 року діє експериментальний порядок присвоєння адрес об'єктам будівництва та нерухомого майна.  Так, згідно з новим порядком, адреса буде присвоюватися безкоштовно протягом п'яти робочих днів одним з наступних способів:

- під час отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов;

- після отримання права на виконання будівельних робіт;

-  після введення об'єкта в експлуатацію. 


10.05.2020