Депутати скасували плату за реєстрацію угод купівлі-продажу


 5 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості і прозорості реалізації майна».  За відповідний законопроект №2047-д проголосували 338 народних депутатів.

 Документ набуде чинності 1 січня 2020 року.  Його головна мета - вдосконалення процедури оцінки об'єктів нерухомості.  Зараз склалася така ситуація: під час продажу або дарування майна кожен власник звертається до оцінювача, який повинен оцінити об'єкт і скласти звіт протягом трьох днів.  Далі необхідно зареєструвати звіт в Єдиній базі даних звітів про оцінку і перевірити, чи відповідає певна оцінювачем вартість майна середній ціні на аналогічне майно. Проблема в тому, що доступ до Єдиної бази платний, і стягується плата за вхід до державного реєстру приватними електронними майданчиками.  Вартість їхніх послуг становить від 1000 до 1800 грн в залежності від об'єкта нерухомості. Цей фінансовий тягар лягає на плечі власника майна. Для порівняння: вартість послуг оцінювача становить близько 1000 грн, тобто сама послуга дешевше реєстрації звіту в Єдиній базі.

 Всього в Україні існує чотири електронні майданчики, за допомогою яких вносяться дані до Єдиної бази.  За різними оцінками, в рік вони приносять своїм власникам від 23 млн до 100 млн грн доходу. При цьому гроші за доступ до державного реєстру не надходять до державного бюджету.


11.03.2020