Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Статті

Тенденції щодо різкого зниження вартості нерухомого майна, залишилися тільки в прогнозах.

Не зважаючи на всі песимістичні настрої аналітиків, особливо столичних, що 2012 рік негативно вплине на ринок нерухомості в Україні, (було прогнозовано замороження будівельних майданчиків житлових будинків, абсолютна пасивність покупця та різке зниження цін). Але таких тенденцій в нашому регіоні не спостерігалось, швидше навпаки.

На початку 2012 року продовжилось подорожчання сегменту вторинного ринку, яке розпочалось з другого півріччя 2011 року. Потрібно зробити уточнення, що це стосується квартир не великих за площею та в ціновій політиці до 50000 тис. доларів. Це було спричинено в першу чергу  дефіцитом пропозиції в даному сегменті. На сьогоднішній день вибір одно, двокімнатних квартир на вторинному ринку дуже обмежений. Це є закономірно, оскільки нове житло будується більш комфортне, яке має на порядок більшу площу – відповідно виростає його вартість. А оскільки купівельна спроможність не дуже висока, люди вимушені купувати невеликі за площею квартири на вторинному ринку. Отже дивлячись на вище вказані обставини за 2012 рік ціни на житлові квартири вторинного ринку збільшились приблизно на 10-15 відсотків.

Варто відзначити що популярними в минулому році стали садові будинки, так званні «дачі», які мають можливість бути переобладнаними в житлові будинки. Власники однокімнатних, двокімнатних маленьких квартир мали можливість поміняти на хоча і не великий, але власний будиночок з землею. Оскільки його вартість є на відсотків 30 дешевше їх квартир. Вартість не дорого садового будинку не рідко коштує як дві кімнати в гуртожитку, тому багато молодих сімей віддали перевагу саме будинкам в дачних масивах, які вони переобладнують в житлові. Ми з вами можем спостерігати, як ці масиви доволі швидко перетворюються з садових на житлові.

Але ріст цін відбувся не у всіх категоріях нерухомості. Для деяких категорій властивий так званий «період очікування», тобто це об’єкти на які відсутній попит. До неї можна віднести комерційну нерухомість, елітні квартири та приватні будинки великих площ.

Я коротко зупинюсь на кожній з них.

Скоріш за все елітні квартири та елітні приватні будинки стали менш затребуванні, оскільки мають великі площі які потрібно утримувати, опалювати, і це стало відчутно одразу після подорожчання ціни на електроносії та газ. Покупці все більш надають перевагу компактним будинкам. І знову ж таки важливу роль зіграла платоспроможність покупця, елітна нерухомість коштує не дешево. Не можна сказати що вона не продається, продається, але не так активно як це було раніше.

Комерційна нерухомість активно продаваласьв період масштабного кредитування. Люди які створювали новий, або розширювали існуючий бізнес вони мали можливість отримати кредит і придбати власний офіс чи магазин. В 2012 році підприємці віддавали перевагу оренді приміщень для власного бізнесу, про це свідчить будівництво в Вінниці цілого ряду торгівельно-офісних центрів, в яких орендні площі не пустують. Але якщо об’єкти знаходиться на центральних вулицях нашого міста та мають гарний фасадний вигляд, шанси на продаж його значно збільшуються.

Підтвердженням вищесказаного є відсоткове відношення продажу нерухомого майна в 2012 році. Згідно нашої статистики я можу озвучити наступні цифри:

70% - квартири, 15% - приватний сектор, 12% - земля та 3% - комерційна нерухомість.

                Ну і потрібно згадати не менш важливу складову – це первинний ринок. Коли ми з вами говорили про брак пропозиції на вторинному ринку, то тут справа трохи веселіша. На сьогоднішній день в нашому регіоні існують забудовники, які заслужили довіру Вінничан, і про це приємно говорити. Оскільки в нашому місті ми не спостерігали різних афер, які відбувалися в столиці та інших обласних центрах. Радує що добросовісний забудовник в нашому місці не один.

Директор Центрального відділення АН Олімп

Ми говорили що не вистачає квадратних метрів стандартного житла, я маю на увазі коли однокімнатна квартира має площу в районі 40 кв.м. а не 60, чи двокімнатна 60 а не 90 . Ця проблема почала вирішуватись, саме завдяки будуванням нового житла, оскільки забудовники в нових проектах зробили ставку саме планування стандартних площ. Відповідно в результаті ми отримали кінцеву ціну квартири, яка стала конкурентною з житлом на вторинному ринку. Ці зміни привели до того, що попит на квартири в нових будинках значно виріс. Навіть не дивлячись на подорожчання в 2012 році ціни квадратного метри на новобудовивсе рівно конкурентні з цінами вторинного ринку..Якщо уточнити то на початку року вона в середньому становила 5800-6400 то до кінця року в межах 6800-7200 грн. за кв.м.Багато наших клієнтів задають питання чому дорожчає ціна на нові квадрати, то тут пояснення одне, за минулий рік не одноразово змінювалась ціна на будівельні матеріали змінилась ціна на цеглу, метал, бетон… Повторюсь, що з урахуванням подорожчання квадратного метра, ціни залишаються майже на одному рівні з вторинним ринком, а часто і нижчими. Стримуючим фактором для покупця є те, що в квартири новобудов не можна заселитись одразу після купівлі, потрібно зачекати якийсь час доки  будинок введуть в експлуатацію.

Але квартири в новобудовах мають ряд суттєвих переваг

- потенційні покупці мають можливість отримати безвідсоткову розстрочку на термін

будівництва, це часто людям зручно (коли будівництво триває 1,5 року а сьогодні є лише

  половина).

-  це нові будинки з новими комунікаціями,

- нові будинку обладнані металопластиковими вікнами та будуються за енергозберігаючими технологіями,

- по друге багато новобудов по проекту мають автономне опалення (які дають людям можливість значно заощаджувати на комунальних платежах,

- і як для мене, важливим є те, що в цих будинках після здачі автоматично створюється ОСББ, які дають змогу самостійно вести господарювання.

Питання що ж краще? Якщо у вас є можливість на час будівництва, тимчасово проживати в іншому місці, однозначно кращим вибором буде новобудова. І потрібно відзначити один момент, що вибрати гарний поверх, планування можливо вибрати тільки на початку будівництва, як правило на завершені будівництва – вибір дуже обмежений.

Інші новини