Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Який завдаток при купівлі квартири беруть продавці

Ви виставили на продаж нерухомість, нею зацікавились потенційні покупці. Налаштовані вони вельми рішуче, і квартира/будинок їм подобається, і район хороший, і ціна приваблива. Якщо ви стикаєтесь з продажем нерухомості у перше, вам буде корисно знати який відсоток від суми угоди варто брати у якості завдатку.
Перед придбанням житла покупці залишають продавцям завдаток для впевненості у виконанні вимог задаточного договору. Це певний вид гарантії того, що бажана і вартісна покупка здійсниться, і кожна з сторін отримає бажане.

Ми провели дослідження і опитали професійних ріелторів України щоб з'ясувати розмір завдатку, який отримує продавець житла, і як він варіюється по містах.

Варто розглянути наступні випадки:

- з фіксованою ставкою, коли, на приклад, у випадку ставки від агенство нерухомості, через яке оформляють покупку;

- без фіксованої ставки.

Якщо фіксована ставка відсутня, сторони домовляються про остаточну суму індивідуально.
Найбільший завдаток продавцям житлової нерухомості залишають покупці у Дніпрі, Львові, Одесі та Миколаєві. Тут сума завдатку складає не менше 4% від загальної вартості об'єкта.
В Чернігові, Луцьку та Чернівцях при укладанні угоди купівлі-продажу клієнти платять власникам завдаток в розмірі від 3 до 4%. Остаточний розмір виплати, кількість і порядок платежів учасники договору визначають самостійно.

Інші новини