Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Які документи перевіряти при купівлі квартири в Укпаїні

Перевірка договорів, на підставі яких продавець став власником квартири одна з обов'язкових умов укладення договору купівлі-продажу. За правилами ЦКУ громадяни отримують нерухомість у власність, зробивши такі договори:

 

- купівлі-продажу;

- обміну;

- дарування;

- спадку;

- пожертвування;

- ренти;

- довічного утримання.

 

При підготовці угоди купівлі-продажу продавець пред'являє покупцеві оригінал відповідного нотаріально завіреного договору.

 

Перевірка обтяжень майна. За заявою продавця нотаріус готує виписку про відсутність обтяжень квартири з Державного реєстру:

- речових прав і обтяжень нерухомості;

- заборон на відчуження майна;

- іпотек.

 

При підготовці угоди продавець пред'являє покупцеві паперові копії відповідних виписок, завірених нотаріусом. Перевірка обмежень на угоду з неповнолітнім власником квартири. Угоди з нерухомістю, якою володіють неповнолітні громадяни, схвалюють органи державної опіки та піклування. За заявою продавця - батька, опікуна або піклувальника - органи опіки та піклування видають дозвіл провести операцію. Продавець показує покупцю такий дозвіл.


Перевірка згоди співвласників квартири. Для цього продавець пред'являє покупцеві нотаріально завірену письмову згоду на операцію співвласників. Перевірка технічного паспорта квартири.Технічний паспорт квартири складає бюро технічної інвентаризації (БТІ). У документі наведено параметри об'єкта. Техпаспорт зберігає законну силу з моменту видачі п'ять років. Далі, якщо власники не проводили реконструкцію, техпаспорт діє за замовчуванням. Покупцеві треба з'ясувати - проводили чи ні реконструкцію власники. Якщо на момент підготовки угоди купівлі-продажу термін завершення реконструкції п'ять років - продавцю треба замовити новий технічний паспорт.  Перевірка висновку незалежної оцінки нерухомості. Продавці квартири самостійно замовляють незалежну оцінку у ліцензованих оцінювачів. Їх дані нотаріус щомісяця надсилає до Державної фіскальну службу в звітах про зареєстровані угоди. Якщо в пакеті продавця акти незалежної оцінки немає, нотаріус угоду не реєструє.

 

Перевірка платіжних зобов'язань. Квитанції про оплату комунальних платежів повинні бути датовані місяцем, який передує тому, в якому сторони мають намір укласти угоду. Довідки про відсутність заборгованостей видають ЖЕК, компанія, яка експлуатує будівлю, підприємства постачальники електрики, тепла і газу. Перевірка реєстрації мешканців квартири, що відчужується. Нотаріус реєструє договір за умови, що мешканці, квартири, що продається, зареєстрували нове місце проживання. Це підтверджує свідоцтва про реєстрацію нового місця проживання мешканців квартири, що відчужується.

Інші новини