Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Як в Україні перевірити обтяження квартири в Єдиному реєстрі боржників при продажу на вторинному ринку

Перед реєстрацією угоди купівлі-продажу квартири покупець разом з нотаріусом повинні перевірити обтяження нерухомості. У пункті 5 статті 2 Закону України №1952-15 «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та його обтяжень» в редакції від 07.03.2018 зазначено, що обтяження - це заборона розпоряджатися або користуватися нерухомим майном.

 

Заборона встановлюють на основі таких положень:

 

- відповідних вимог закону;

- на основі актів, прийнятих уповноваженими органами державної влади або їх посадовими особами;

- підстави для заборони визначені в договорі і виникли передбачені умови для введення обмежень.

 

Нотаріус перевіряє обтяження майна в момент підписання договору відчуження нерухомості. Для цього він за допомогою інструменту електронного доступу запитує інформацію в таких джерелах:

 

- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;

- Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна;

- Державний реєстр іпотек;

- Єдиний реєстр боржників.

 

Якщо в державному реєстрі немає записів про обтяження об'єкта продажу, нотаріус договір реєструє. В ході реєстрації договору відчуження нерухомості нотаріус показує покупцеві виписки з державного реєстру. При підготовці договору відчуження житла покупець може самостійно перевірити записи про обтяження нерухомості, що купується в Єдиному реєстрі боржників. Доступ в нього відкритий і не вимагає оплати. Для пошуку інформації необхідно заповнити відповідні графи електронного бланка, вказавши дані власника нерухомості, що продається. Програма стартує при натисканні кнопки «шукати».

 

Якщо перевіряючий не знає всі зазначені в бланку пошуку відомості, досить ввести в рядки ім'я і прізвище власника житла, що продається. В результаті пошуку відкриється список збігів по імені і прізвища. В цьому випадку визначати, зазначений чи ні в списку обтяжень власник квартири що продпється, покупець буде сам. Продавцям і покупцям нерухомості треба враховувати, що уповноважені державні структури вносять записи до реєстру боржників і пов'язують їх з обтяженням нерухомості в результаті різноманітних незначних проступків. Причиною фіксації людини в ролі боржника, можуть бути:

 

 

Головна особливість Реєстру боржників - в ньому держава фіксує правопорушення, вчинені громадянами в повсякденному житті і не пов'язані з процесами ринку нерухомості. Це означає - якщо власник квартири оштрафований, наприклад, патрульної поліцією за їзду на автомобілі з перевищенням швидкості, то на основі запису про штраф виникає обтяження його квартири. Поки штраф не буде сплачено і це не відіб'ється в відповідного запису в реєстрі боржників, квартиру продати не можна.

Інші новини