Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Як безкоштовно отримати ділянку під будівництво садового будинку

У пункті 1 статті 121 Земельного кодексу України (ЗКУ), зазначено, що площа землі, яку належить мати за законом українцям для індивідуального садівництва не може перевищувати 0,12 га. Особливості використання ділянок сільськогосподарського призначення. Цільове призначення земельних ділянок встановив Державний комітет України із земельних ресурсів в наказі №548 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» від 01.11.2010. У зв'язку з тим, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення розташовані за межами населених пунктів, ними розпоряджається обласне управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Госгеокадастр). На ділянках земель сільгосппризначення допускається зводити садові будинки і розміщувати господарські споруди для утримання птиці і не великих сільськогосподарських тварин.

Пошук ділянки і створення проекту землевідведення.

Претендент на отримання ділянки з'ясовує наявність вільних земель у місцевої територіальної громади, які можна виділити під садову ділянку.
Для цього заявник через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) направляє запит до обласного управління Госгеокадастра. У відповідь на запит Госгеокадастр надсилає претенденту копію карти території із зазначенням вільних ділянок.
Після цього громадянин подає в обласне управління Госгеокадастра заяву про безоплатну передачу у власність вибраної ділянки сільгосппризначення для індивідуального садівництва.
Разом із заявою претендент подає такі документи:

Фахівці обласного управління Госгеокадастру розглядають заяву протягом 30-ти робочих днів, стверджують або відхиляють її. У разі відмови заявник отримує письмове роз'яснення з точним зазначенням - чому заявку відхилили.

У статті статті 118 ЗКУ причини відмови пов'язані з тим, що розташування вибраної ділянки не відповідає вимогам:

Якщо заяву схвалено, Госгеокадастр видає претенденту дозвіл розробити проект землевідведення. З цим документом заявник звертається до фахівців-землевпорядників та укладає з ними договір про розробку проекту. За правилами ЗКУ, максимальний термін розробки проекту - шість місяців. Якщо виконавці отримали оплату за умовами договору, але у вказаний термін роботу не виконали, замовник має право подати позов до суду.
Для пошуку фахівців-землевпорядників на офіційному сайті Госгеокадастрту відкритий доступ до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Інженери-землевпорядники на місці проводять такі роботи:

Після обробки даних, землевпорядники створюють проект землевідведення в паперовій та електронній формі. Обидва документи наділені рівною законною силою. Клієнт отримує завірену паперову версію проекту, електронна зберігається в архіві виконавця.

Інші новини