Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Як успадковувати нерухомість за заповітом у 2018 році

Чинне законодавство України встановило пріоритет спадкування за заповітом. Якщо померла людина його не залишила, спадкоємці ділять майно в частках, встановлених згідно з законом. Спадкове право - відносини з приводу переходу прав, обов'язків і майна від померлої людини до його спадкоємців - описано в томі VI Цивільного кодексу України (ЦКУ). У Податковому кодексі України (ПКУ) у розділі IV «Податки на доходи фізичних осіб» (ПДФО) описані правила оподаткування майна, отриманого в спадщину. Сімейний кодекс України (СКУ) в статтях 120-124 регламентує порядок встановлення батьківства і материнства дитини для визначення його права успадкування, ступінь спорідненості для визначення черговості спадкоємців і обмеження для наслідування.

 

Порядок державної реєстрації документів про успадкування встановило Міністерство юстиції України, видавши наказ №296 / 5 «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України».

Нотаріуси відкривають спадкову справу після смерті громадянина або якщо суд визнав його померлим. Місцем відкриття спадщини вважається останнє місце проживання спадкодавця. Якщо воно невідоме, то місцем відкриття спадщини вважають місцезнаходження заповітного нерухомого майна. У разі, коли воно відсутнє - місце знаходження більшої частини рухомого майна.

 

Порядок успадкування нерухомості за заповітом

 

Цей процес відбувається, якщо померла людина залишила заповіт і оформила його у нотаріуса. В ході нотаріального оформлення нотаріус заносить заповіт до державного «Спадковий реєстр», де документ отримує оригінальний номер.

Спадкоємці за заповітом - це особи, зазначені спадкодавцем в заповіті з перерахуванням переходять до них прав і майна. Спадкоємці підтверджують згоду прийняти спадщину або відмовляються від нього. Для підтвердження або відмови від спадщини встановлено строк шість місяців. Відлік починається з моменту відкриття спадщини. Спадкоємець, який погодився прийняти спадщину подає нотаріусу заяву, зразок якого встановив Мін'юст. Якщо в термін шість місяців, зазначений у заповіті, спадкоємець не подав заяву про прийняття спадщини, вважається, що він її не прийняв.

 

Якщо спадкоємець не встиг подати заяву про прийняття спадщини в строк шість місяців, то він може подати заяву про прийняття спадщини в поточний момент. При цьому такий спадкоємець повинен отримати письмову згоду інших спадкоємців, які погодилися прийняти спадщину у встановлений законом термін. Якщо інші спадкоємці не дали згоди включити до складу спадкоємців особу, яка не встигла подати заяву про прийняття спадщини у встановлений термін, така особа має право звернутися до суду з вимогою визнати їх згоду. Причини запізнення слід вказати в судовому позові. Якщо суд визнає їх обгрунтованими, термін подачі заяви про прийняття спадщини буде продовжений.

 

Для відмови від спадщини, зазначений у заповіті спадкоємець зобов'язаний подати відповідну заяву в термін шість місяців з моменту відкриття спадщини. Законодавці передбачили можливість відкликання заяви про відмову від спадщини. Це потрібно зробити до закінчення шести місяців, відведених на подачу заяв спадкоємцями. На відкликання заяви про відмову принцип продовження терміну не поширюється.

Спадкоємець не має права прийняти або відмовитися від частини майна. Прийняття та відмова від спадщини стосуються всього успадкованого майна.

Інші новини