Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Як платити податок на нерухомість

У 2015 році  було внесено зміни до Податкового Кодексу, щодо змін у порядку нарахування та сплати податку на житлову нерухомість.  Також, введений податок на об’єкти нежитлової нерухомості.

Протягом 2015 року податок на нерухомість сплачується по ставках та за механізмом встановленим в минулому році. Податок розміром 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м встановлено для квартир, площа яких не більша ніж 240кв. м, і будинків площею не більше 500 кв. м. Якщо вказаний метраж перевищений, то ставка податку встановлюється на рівні 2,7% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м.

Відповідно до змін, внесених в Податковий Кодекс України, базова ставка податку для об’єктів житлової нерухомості не повинна перевищувати 2% від мінімальної заробітної плати. Також зменшено розмір мінімальної пільги з 120 кв. м до 60 кв. м для квартир, і з 250 кв. м до 120 кв. м для будинків. Сумарна пільга становить не менше 180 кв. м, якщо у власності є декілька об’єктів нерухомості. Розмір пільги не залежить від кількості об’єктів, що знаходяться у власності.

Як було вже зазначено, податком обкладаються нежитлові приміщення. З 2016 року ставка оподаткування для даного сегменту не може перевищувати 2% МЗП.

Розмір податку може відрізнятися у різних регіонах, оскільки місцеві ради самі встановлюють величину податкової ставки.

У Вінниці 17 лютого пройшло громадське обговорення проекту рішення щодо сплати податку на нерухомість у 2016 році. За попереднім підрахунком 75% вінничан не підпадають під оподаткування. Наразі встановлено 9 пільгових груп населення, які будуть сплачувати «нульову» ставку податку на надлишок квадратних метрів.

Було внесено пропозицію розділити ставки. Тепер квартири, дачні будинки, котеджі, житлові будинки та прибудови до них будуть оподатковуватися по 1,5% від мінімальної заробітної плати; кімнати в комунальних квартирах та садових будинків – 1%.

Міська рада пропонує не оподатковувати господарські споруди , які стоять окремо від будинку. Що стосується податку на землю, то він залишиться на рівні 1%.

Для остаточного затвердження податкових ставок у вінницькому регіоні проект рішення мають розглянути на засіданні виконкому, а потім затвердити на сесії міської ради.

Інші новини