Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Як огородити прибудинкову територію багатоквартирного будинку

Щоб убезпечити своє майно і обмежити в'їзд на територію багатоквартирного будинку співвласники вправі встановити шлагбаум або повністю огородити земельну ділянку. Читайте далі, щоб дізнатись, яких правила необхідно дотримуватися при монтажі шлагбаума або паркану.

 

В яких випадках дозволено встановлювати огорожу прибудинкової території

Правом захистити прибудинкову територію багатоквартирного будинку або встановити шлагбаум при в'їзді на подвір'я, наділені співвласники, які оформили право на земельну ділянку.

 

У статті 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків» значиться, що співвласники житлового будинку наділені правом приймати рішення про порядок управління та користування спільним майном. У спільне майно багатоквартирного будинку входить і прибудинкова територія.

 

Рішення про встановлення шлагбаума або огорожі прибудинкової території приймається на загальних зборах співвласників. За це повинні проголосувати не менше 2/3 загальної кількості всіх співвласників. Прийняте рішення вноситься до протоколу загальних зборів будинку. Цей документ необхідний для підтвердження згоди власників квартир на монтаж шлагбаума або паркану.

 

Огорожа прибудинкової території: покрокова інструкція

Щоб закрити двір багатоквартирного будинку або встановити шлагбаум необхідно виконати наступне:

 

1. Правлінню ОСББ слід провести загальні збори співвласників багатоквартирного будинку та прийняти рішення про встановлення шлагбаума або захисної конструкції. А також визначити представника від ОСББ, який буде погоджувати документи.

2. Скласти протокол зборів. У документі вказати уповноваженого від ОСББ.

3. Вибрати компанію, яка буде виконувати роботи по монтажу шлагбаума або паркану.

4. Представнику ОСББ звернутися до органу місцевої ради з благоустрою та отримати дозвіл на встановлення огорожі. Для цього слід підготувати пакет документів:

Процедура розгляду документів займає від 10 днів. Якщо у чиновників виникнуть сумніви щодо законності оформлення права на земельну ділянку, то інформацію перевірять. Це збільшить терміни прийняття рішення.

5. Встановити паркан або шлагбаум.

 

При монтажі захисної конструкції необхідно враховувати вимоги безперешкодного доступу до багатоквартирного будинку служб пожежної безпеки, швидкої допомоги та аварійних служб.

Щоб реалізувати цю вимогу на практиці, слід забезпечити пультом управління шлагбаумом консьєржа, або визначити людину, яка буде забезпечувати безперешкодний доступ спецтехніки до дому. При установці шлагбаума або забору необхідно дотримуватися законодавчих норм. В іншому випадку установка буде незаконною, і власники приміщень, які не згодні з прийнятим рішенням зможуть звернутися до суду.

Інші новини