Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Відкладений попит на житло в Україні у 2018 році

Зміцнення долара і євро в Україні в 2018 році збільшить кількість потенційних покупців з відкладеним попитом на квартири, - повідомляє генеральний директор компанії «Greenol» Олег Приходькона своїй сторінці в Facebook.

 

«Новорічні свята, як і очікувалося, пройшли в унісон з сезонним валютним коливанням. Всі знали, що гривня по відношенню до долара і євро ослабне, питання було лише в тому наскільки. У році, що наступив гривня не тільки застудилася і отримала нежить від морозної погоди, а й показала мало не рекорд своєї захворюваності, а «температура» євро перевалила за 35 євро / грн. Симптоми сезонної хвороби гривні дійшли до того, що мало ускладнення не сталися, деякі стали готуватися навіть до епідемії ...

 

Багато фінансових фахівців, аналізуючи ситуацію, стали стверджувати, що зимовий струс - це перша хвиля в цьому році, і що до кінця 2018 роки ми побачимо не один такий стрибок. І якщо в літній період, за прогнозами, буде деяка стабілізація курсів, то в майбутній осінньо-зимовий період можна готуватися до погіршення стану гривні. Причин для нестабільності безліч: повернення зовнішніх позик і відсотків по ним; зростання обсягів експорту агросектора в загальній частці українських експортерів, який як ми знаємо сезонний; все ще низька інвестиційна привабливість України як країни для європейських інвестицій; відсутність реального зростання економіки і т.д. і т.п. І як вишенька на торті в причинно-наслідковому ряду - це недавні зустрічі нашого президента в Давосі з міжнародними кредиторами і обговорення питання чергового валютного траншу, без якого, за словами влади, валюті та економіці України буде ще гіршими.

 

Ні для кого не секрет, що ринок нерухомості дуже щільно пов'язаний з фінансами. Це і питання фінансування нового будівництва, і іпотечні програми і, як два паралельних механізму збереження і примноження своїх багатств, ну або якогось мінімуму, кровно заробленого в МАФах, на ринках і в підземних переходах простими громадянами. Зміцнення долара і євро ще більше збільшить аудиторію з відкладеним попитом, що в короткостроковій перспективі не вигідно ні продавцям, ні покупцям нерухомості. Дуже складно буде протистояти спокусі за наявні «під матрацом» 30-40 тис. доларів США не купити сьогодні 1-2-кімнатну квартиру, а почекати до кінця року з небезпідставною претензією на вже 2-3-кімнатну квартиру.

 

Коливання валют протягом 2018 року буде вносити і сум'яття, і додавати нерішучості для потенційних покупців. Як наслідок - відсутність угод не дасть можливості продавцям піднімати середньоринкові ціни на нерухомість в кожному з окремих сегментів. А саме технічно втомлене житло і без всяких валютних коливань давно вже проситься на цінове дно ринку. Чим сильніше і частіше буде трясти валютний ринок України, тим більше буде посилюватися ситуація на ринку нерухомості. Для поліпшення ринку нерухомості і надання йому нового імпульсу до розвитку, валютний ринок повинен показати стійку тенденцію, як мінімум, до стабілізації, не кажучи вже про зміцнення гривні і зростання економіки », - йдеться в повідомленні Олега Приходько.

Інші новини