Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Утеплення фасаду багатоквартирного будинку

У разі неправильного утеплення фасаду багатоквартирного будинку знижується термін експлуатації будівлі, і застосовуються штрафні санкції.

Як стало відомо, в одному зі столичних багатоквартирних будинків відпало утеплення фасаду будівлі. Про це повідомив депутат Київської міської ради Вадим Пишний в групі «Святошинський район. Громада» в соціальній мережі Facebook. За інформацією чиновника, фасад багатоквартирного будинку за адресою вулиця Зодчих, 54 був утеплений в 2007 році.

 

Недоліки поквартирного утеплення багатоквартирного будинку

 

Споживачі, які утеплюють окремі квартири, ризикують завдати шкоди всьому багатоквартирному будинку. Фахівці проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» проаналізували переваги і недоліки комплексного і поквартирного утеплення фасадів багатоквартирних будинків. В результаті було виявлено основні причини, за якими не слід утеплювати окремі квартири:

 

1. Тепловтрати - тепло буде втрачатися через не утеплені стіни сусідніх квартир.

2. Погіршення умов проживання - внаслідок неправильних конструктивно-технологічних рішень залишаються «містки холоду». Вони призводять до появи цвілі і грибка в квартирі.

3. Зношуваність житлового будинку - неякісне виконання робіт знижує теплоізоляційні властивості утеплювача, сприяє намокання огороджувальних конструкцій і їх поступового руйнування. На стику утепленій і неутепленої квартир при екстремальних температурах можливі деформаційні процеси. Їх періодичне повторення призводить до виникнення тріщин.

4. Зміна зовнішнього вигляду будинку - поквартирне утеплення псує фасад будівлі і позбавляє його архітектурної цілісності.

 

Комплексне утеплення будинку дозволяє:

 

Серед переваг фахівці називають можливість скористатися державними і міськими програмами з енергоефективності. Щоб зменшити обсяги споживання енергоресурсів, в Україні була впроваджена державна програма по енергоефективності. Згідно з умовами програми, споживачам, які оформили кредит на термомодернізацію житла, виплачується компенсація. Поряд з державною програмою діють і регіональні. З місцевих бюджетів додатково виплачується компенсація від 5 до 30% від суми кредиту. Розмір виплат залежить від рішення місцевих органів влади. У Києві для багатоквартирних будинків впроваджена програма по енергоефективності «70/30». За умовами програми, 30% вартості термомодернізації житлового будинку оплачують мешканці, а 70% - покривається з міського бюджету.

Інші новини