Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Українці вимагають дозволити встановлення індивідуального опалення в квартирах

В Україні чинним законодавством заборонено встановлювати системи індивідуального опалення в окремих квартирах багатоповерхового будинку.

Якщо в багатоповерховому будинку діє система централізованого опалення, то припинити постачання тепла можна тільки у всій будівлі за згодою всіх мешканців. Як стало відомо, таке правило прописано в «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання». Документ затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005.

Українці вимагають скасувати цю норму і дозволити встановлення систем індивідуального опалення в окремих квартирах. Відповідне звернення було зареєстровано на сайті петицій до Президента України. Автор документа Олександр Платоненко пропонує внести зміни в порядок відключення житлових будинків від централізованого теплопостачання. «Передбачити можливість окремим квартирам і їх власникам звертатися до відповідних органів про встановлення пристроїв індивідуального опалення», - йдеться в петиції.

Автор пропонує внести зміну в обов'язкова вимога про згоду всіх мешканців будинку і зобов'язати комісію, яка приймає рішення про відключення квартири від системи централізованого теплопостачання, розглядати всі заяви.

У петиції йдеться, що спрощення правил відмови від централізованих поставок тепла дозволить знизити навантаження на енергетичну систему України, а споживачам - економити на оплаті ЖКП.

Інші новини