Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Угода купівлі-продажу. Як уникнути шахрайства

Угода купівлі-продажу

В усі часи є люди, які хочуть поліпшити свої житлові умови, зробити обмін з доплатою або зняти квартиру. І не наживається на цьому тільки ледачий шахрай: квартири все дорожчають, а законодавство, в цій області, далеко не таке досконале, як хотілося б чесним громадянам.

Фантазія професійних брехунів невичерпна: використовуються підставні особи, підкуповується нотаріус, складаються хитрі договору на користь аферистів ... Шахраї заради однієї угоди можуть поміняти номера квартир на поверсі або назву вулиці на будинку. Способи обману постійно вдосконалюються, що придумають винахідливі шахраї в наступний раз, ніхто не знає.

Найголовніша порада при операціях з нерухомістю - звертайтеся агентства нерухомості, які мають хорошу репутацію і кваліфікованих фахівців. Але, на жаль, повністю убезпечити себе від обману не зможе ніхто, навіть професіонали допускають помилки або в гонитві за прибутком не помічають ризиків. Тут ми даємо кілька порад, стосовно того, як можна убезпечити свою угоду від несподіваних проблем.

Поради продавцям квартири.

Укладаючи угоду, вказуйте в договорі реальну вартість квартири, за яку ви отримуєте гроші. Бувають випадки, коли шахраї-покупці переконують продавця квартири вказати в договорі суму менше реально заплаченої: нібито не має сенсу платити "зайві" гроші в якості податків. А потім як раз її і виплачують за квартиру - не більше.

Отримавши завдаток за квартиру, не можна розслаблятись, навіть якщо обидва примірника договору залишаються у продавця. Аферисти знаходять найрізноманітніші способи обману: наприклад, заплативши частину грошей, їдуть за рештою суми. Самі приїжджають до нотаріусу, який укладає договір, і просять у нього копію договору: свій екземпляр вони нібито втратили. Довірливий або підкуплений нотаріус може піти назустріч, видати копію, а шахраї швидко зареєструють угоду в БТІ і продадуть квартиру.

Поради покупцям квартири.

Уважно перевіряйте документи на нерухомість: нерідкі випадки, коли продають орендовану квартиру за підробленими документами. Необхідно перевірити у продавця / покупця квартири справжність документів, що засвідчують його особу, в психоневрологічному і наркологічному диспансері за місцем проживання перевірити чи не перебуває він/вона на обліку. Це складно, але угоди, укладені недієздатною особою-продавцем, вважаються недійсними. В органах опіки та піклування обов'язково перевірте наявність або відсутність рішення судових органів про визнання власника квартири недієздатним. У цих же органах необхідно дізнатися, чи існує дозвіл на проведення угоди з нерухомістю.

Інші новини