Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

У Вінниці спростили систему узаконення перепланувань житла, якщо це не зачіпає капітальних конструкцій.

Спрощення процедури перепланування житла

Нещодавно вінницька міська рада прийняла рішення щодо спрощення процедури узаконення самочинних перепланувань житла. Встановлено перелік робіт на об’єктах нерухомості, виконання яких не належить до самочинного будівництва. Тобто переобладнання житла власник зможе робити самовільно, за умови, якщо ці зміни не порушують капітальні конструкції (вентиляційні шахти, несучі стіни, газові прилади).

Ще не так давно, щоб змінити щось у власному житлі, Вам довелося б обійти безліч інстанцій та отримати чимало дозволів. Наприклад, щоб зробити кухню-студію у власній квартирі потрібно було з’ясувати чи є технічна можливість для перепланування, підготувати проектну документацію, отримати дозволи від пожежної безпеки, ЖЕКу, газової служби. Після переобладнання квартиру потрібно було ввести в експлуатацію. В силу того, що громадяни не щодня зіштовхуються з узаконенням перепланувань, не всі дозвільні документи можуть бути на руках у власників – це, в подальшому може ускладнити процес узаконення.

Відтепер вінничанам не доведеться оббивати пороги кабінетів чиновників для отримання різного роду дозвільних документів на перепланування. 29 січня на основі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради м. Вінниці прийняв рішення «Про перелік робіт на об’єктах нерухомості, виконання яких не належать до самочинного будівництва».

Спрощена процедура узаконення збереже не тільки нерви та час вінничанам, а ще знизить рівень корупції у даній сфері. Тепер власнику житла потрібно просто звернутися в бюро технічної інвентаризації та замовити новий технічний паспорт на свою нерухомість.

Винятками являються будівлі в яких розташовані виборчі дільниці, тут самовільне перепланування заборонено, адже такі приміщення повинні залишатися з незмінною площею.

Інші новини