Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Снігозатримання на дачі - потрібна міра

Досвідчені дачники знають: рівень снігу на ділянці має велике значення для саду та городу. Взимку снігове ковдру рятує плодові дерева, багаторічні квіти і чагарники від замерзання, а навесні розталі кучугури наповнюють грунт вологою. Але що робити, якщо зима видалася довгою і малосніжною, прирікаючи садові рослини на вірну загибель? Відомо, що один сантиметр снігового покриву підвищує температуру землі під ним на один градус. Значить, для того щоб рослини не замерзли навіть у сильний мороз, його товщина повинна бути 20-30 см.

Але це мінімальне значення. Для стовідсоткового збереження коренів, особливо в другій половині зими, рівень повинен бути на 15-20 см вище. Снігу буває мало не тільки через слабкі опадів, але і з інших причин - наприклад, через сильний вітер або часті відлиги. У будь-якому випадку за товщиною снігового покриву на присадибної території потрібно уважно стежити. А якщо рівень снігу - недостатній, виручить снегозатримання. Сильний вітер здуває легкий щойно випав сніг, змітає до країв ділянок, до парканів. Щоб сніг ліг рівномірно, встановлюють спеціальні вітрозахисні заслони. Для їх спорудження підійдуть різні підручні матеріали - листи фанери або товстого картону, шифер, старі дошки.

Рекомендована висота кожного такого щита - не менше 1 м, ширина - 1,5-2 м. Розташовувати їх слід в кілька рядів в шаховому порядку з того боку ділянки, звідки найчастіше дме вітер. Оптимальна відстань між рядами - 5-10 м. Якщо снігові маси при цьому залишаються лише в одному місці - слід переставити щити.

Щоб сніг не розкидало, можна використовувати стебла кукурудзи або обрізані восени гілки дерев і чагарників - пучки того і іншого слід розкласти по ділянці, особливо навколо стовбурів плодових культур. Нерідко застосовують сосновий лапник - традиційний матеріал для снігозатримання. Лапник необхідно розкласти рядами там, де снігу мало або немає зовсім. Після того як соснові гілки добре засипе, їх можна витягнути і перекласти в інше місце.

Непогано захищають ділянку від вітру і снігові вали. Правда, для їх спорудження доведеться дочекатися гарного снігопада. Сформувати такий вал висотою 35-45 см не складно, якщо в господарстві є мотоблок, міні-трактор з необхідним навісним обладнанням або снігоприбиральна техніка. Втім в разі відсутності таких агрегатів підійде і звичайна снігова лопата, без якої все одно не обійтися. При цьому використовують лише той сніг, що не вкриває ні посадки, ні коріння дерев, - з нього і будують захист від вітру. Згодом така перешкода заледеніє і перетвориться на справжній бар'єр.

Інші новини