Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Скільки українців встигли подати заявки на участь у програмі «Доступне житло» 2018 року

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву 28 листопада 2017 року розпочав прийом заяв від претендентів на участь у програмі «Доступне житло». Протягом 28-30 листопада 2017 року заявки на участь у програмі «Доступне житло» з фінансовим забезпеченням у 2018 році подали приблизно 2000 українців. Про це повідомила прес-служба Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

 

Наприклад, у місті Києві та області за один робочий день вдається оформити 60-70 пакетів документів. За словами керівника іпотечного центру Миколи Марчука, за 30 листопада до кінця робочого дня в столичному офісі в чергу для подачі документів записалися 1201 чоловік. З урахуванням навантаження в регіональних управліннях, за три дні прийому в чергу записалися приблизно 2000 чоловік.

Голова іпотечного центру Сергій Кімнатний впевнений, що регіональні управління з роботою справляться, так як оформлення документів триватиме до кінця цього року. У перші три дні роботи зафіксовано ажіотажний наплив відвідувачів. За перший день прийому документів, 28 листопада, співробітники всіх відділень на місцях обробили 156 пакетів документів. У службі вважають, що всі, хто має право претендувати на участь в програмі, до кінця терміну зможуть подати документи. Фонд працює прозоро, заявники можуть контролювати проходження документів по електронному реєстру дистанційно.

На виконання програми «Доступне житло» уряд України виділив 30 млн грн з державного бюджету на 2017 рік і розподілив їх по регіонах на пропорційній основі. Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №272 від 17.10.2017, області отримали бюджетні кошти в залежності від кількості зареєстрованих учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб і громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Як зазначив Сергій Кімнатний, було запропоновано додатково виділити на 2018 рік для програми «Доступне житло» 9 млн грн. За його оцінкою, цю суму можна сформувати за рахунок економії коштів інших житлових програм. Відповідні документи вже надійшли на розгляд до профільних міністерств.

 

У наказі Кабміну №272 про виконання програми «Доступне житло», державна компенсації витрат на покупку житла розподілена так:

- для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб - 50%;

- для громадян, які потребують поліпшення житлових умов - 30%.

 

Станом на 1 грудня 2017 року у черзі на обліку для поліпшення житлових умов перебувають приблизно 657 тис. громадян України, з них 10% - молодь. Сергій Кімнатний звернув увагу на те, що кількість громадян, які потребують житла, необхідно уточнити. «Зареєстровані понад 1,5 мільйона внутрішніх переселенців, але немає даних, скільки з них потребують вирішення житлового питання», - описав він ситуацію.

 

За оціночними даними, понад 60% переселенців не мають наміру повертатися на території колишнього проживання, і вимагають вирішення житлового питання. Не мають житла також приблизно 9 тис. учасників АТО. «У рішенні цієї проблеми їм потрібна допомога держави і органів місцевого самоврядування», - зазначив фахівець.

 
Інші новини