Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Скільки українців орендують житло за тіньовою схемою в 2018 році

Мінрегіон розробляє проект закону, який зробить прозорим ринок оренди житла.

Ми поцікавились станом ринку оренди житла в Україні в 2018 році і відправили запит до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
У відповіді на звернення відомство повідомило про те, що не має точної інформації про чисельність орендарів квартир в Україні. «За приблизними даними, житло в нашій країні знімають 1,4 млн громадян. Насправді орендувати квартири змушені набагато більше українців. Точні цифри орендарів житла озвучити складно », - сказано у відповіді відомства.
Причина недостовірних даних в тому, що 70% операцій ринку оренди житла в Україні відбувається в тіні. Це, за оцінкою Мінрегіону, призводить до таких наслідків:

- орендодавці приховують отримані за договорами оренди доходи і не платять з них податки.
- орендодавці не дають згоди на реєстрацію мешканців-орендарів по їх фактичним місцем проживання;
- орендодавці та орендарі не захищені на законодавчому рівні.

Для виправлення цієї ситуації Мінрегіон розпочав розробку законопроекту, який закріпить правові, економічні та організаційні засади створення і використання орендного житла. «Мета даного законопроекту - вивести орендне житло з тіні, створити прозорі відносини між орендодавцям і орендарем, створити сприятливі умови для інвестицій в орендне житло» - сказано у відповіді відомства.

У Мінрегіоні прогнозують, що реалізація законопроекту дасть такий ефект:
- дозволить в стислі терміни значно збільшити загальний обсяг житлового фонду України за рахунок сучасного орендного житла;
- створить умови для інвестицій в орендне житло - в тому числі іноземних;
- наповнить ринок пропозиціями якісного орендного житла, що знизить ринкову ціну орендної плати;
- активізує будівельну та суміжні галузі України.

Ймовірні терміни затвердження законопроекту Кабінетом міністрів і передачі його на розгляд в парламент, відомство не вказало.

Інші новини