Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

При наявності загальнобудинкового лічильника теплової енергії споживачі будуть менше платити за тепло: подробиці

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розповіли, на скільки знизиться вартість централізованого теплопостачання в будинках, оснащених загальнобудинковими теплолічильниками.

Як стало відомо, теплопостачальні компанії встановлять загальнобудинкові прилади обліку теплової енергії за свій рахунок, але придбати сам прилад мають мешканці будинку. Під час опалювального сезону при оплаті тепла споживачі будуть економити від 150 до 180 грн щомісяця. Про це повідомив очільник Мінрегіону Геннадій Зубко.

За словами чиновника, споживачі повинні сплатити за встановлення загальнобудинкового лічильника теплової енергії. Вартість оснащення житлового будинку приладом обліку тепла буде розстрочена на 5 років. Витрати з оплати встановлення лічильника теплової енергії на одну квартиру складуть приблизно 18 грн на місяць. Введення комерційного обліку тепла в багатоквартирних будинках дозволить споживачам оплачувати фактичні обсяги споживання теплоенергії і буде стимулювати до економії енергоресурсу, що передбачено в умовах ефективної дії закону про комерційний облік теплової енергії.

Очільник Мінрегіону повідомив, що в законі визначено права і обов'язки споживачів тепла і компаній, які надають послуги з теплопостачання. Щоб закон ефективно працював, необхідно дотримуватися прийняті правила. Документ регулює процес установки, обслуговування та експлуатації загальнобудинкових теплолічильників і тепломереж. Так, мережі подачі теплоенергії до входу в будинок повинні обслуговувати постачальники. Компанії повинні підтвердити здатність модернізувати тепломережі, знизити тепловтрати і збільшити ефективність.

Інші новини