Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Отримати дозвіл на будівництво стало простіше

Верховною Радою України затверджений закон «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», який покликаний знівелювати бюрократію в даній галузі.

Закон суттєво спростить життя будівельним компаніям. Процедури по затвердженню проектної документації, отримання дозволів, введення в експлуатацію прискоряться, оскільки держорганам будуть встановлені жорсткіші часові рамки.

Звичайно такі ініціативи дуже допоможуть будівельному бізнесу України, але є моменти які викликають занепокоєння.

Перше, що викликає сумніви – спрощення процедури оскарження в судах негативних відповідей. Будь-яке спрощення позитивно впливає на бізнес, але потрібно враховувати, що судова система до кінця не реформована і корупція в лавах Феміди процвітає. Тобто спрощення тільки полегшить життя забудовникам, які намагаються здати в експлуатацію напіваварійні об’єкти через суд.

По-друге, закон змінює характер документів з дозвільного на повідомний. Щоб отримати дозвіл на індивідуальне будівництво не потрібно оббивати пороги державних установ, достатньо одержати будівельний паспорт та подати заяву до відповідного відділу архітектурного контролю. Та якщо ваше будівництво не співпадає з генпланом то це може стати причиню відмови.

Для зведення архітектурних споруд 1-3 рівня складності – ліцензування не потрібне. Проте забудовник, як і раніше буде змушений отримувати дозволи будівництво споруд 4-5 категорії складності.

Даний закон спрощує процедуру отримання документів на індивідуальне будівництво, та ще полегшує узаконення внутрішніх перепланувань в помешканнях громадян.

Інші новини