Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Орендодавці в Україні не хочуть платити податки з оренди квартир

У кожному місті України виявлено різний відсоток власників, які оплачують податки державі.

Ми пишемо про актуальні тенденції українського ринку нерухомості. При підготовці даного матеріалу ми опитали ріелторів України, щоб з'ясувати, який відсоток орендодавців в кожному місті країни несе податкову відповідальність.

За результатами опитування з'ясувалося, що більшість власників при здачі квартири не платять податки державі. Орендодавці ухиляються від оплати з метою отримувати максимальний дохід від здачі житла в оренду.

У розділі 4, ст. 167, п. 167.1 Податкового кодексу України (ПКУ) зафіксовано, що орендодавці зобов'язані сплачувати державі прибутковий податок у розмірі 18% від коштів, отриманих від здачі квартири в оренду. Виходячи з розділу 20, підрозділу 10, п. 16-1 ПКУ, власники додатково повинні сплатити також військовий збір - 1,5%.

Якщо фіскальна служба України виявить ухилення від податків, власники сплатять штраф.

Однак, за даними агентств нерухомості, орендодавці не бояться санкцій і здають свою нерухомість нелегально. Так, в Києві, Вінниці, Харкові, Житомирі, Сумах, Чернігові, Івано-Франківську, Тернополі та Черкасах 70% власників не несуть податкову відповідальність, оскільки вважають за краще отримувати повний дохід від здачі квартир в оренду. У цих містах всього 30% орендодавців платять податки державі.

У Дніпрі, Львові, Одесі, Запоріжжі, Кропивницького, Рівному, Луцьку, Миколаєві та Херсоні 20% власників оплачують податки при укладанні угоди на оренду житла, а 80% уникають цієї процедури.

За результатами проведеного опитування з'ясувалося, що мінімальні показники виявлені в Хмельницькому, Ужгороді, Полтаві та Чернівцях. У перерахованих вище регіонах оплату податків при угоді на оренду житла здійснюють не більше 15% орендодавців. Решта 85% власників ховаються від сплати та не декларують доходи, одержувані внаслідок укладення угод.

Інші новини