Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Оплата податку на земельну ділянку українськими ОСББ: правила у 2018 році

Створення ОСББ не зобов'язує співвласників багатоквартирних будинків платити податок на прибудинкову територію.

У 2018 року правила нарахування та сплати податку на земельну ділянку регламентується Податковим і Земельним кодексами України.

В українському законодавстві прописано, що об'єктом оподаткування виступають земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Таке правила затверджено в ст. 270 Податкового кодексу України (ПКУ). Так, якщо об'єднання співвласників багатоквартирного будинку оформило право власності на землю, то ОСББ доведеться сплачувати податок.

Хто встановлює податкову ставку у 2018 році

Земельний податок належить до місцевих податків і зборів та рішення про встановлення розміру оплати приймають органи місцевих рад.

Рішення влади про затвердження ставки оподаткування офіційно публікується до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків і зборів або змін. В іншому випадку норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, наступного за плановим. Якщо нова ставка не була прийнята, то при розрахунку податку на землю застосовується ставка, що діяла в минулому році. Ці норми затверджені пунктами 12.3.4-5 ПКУ.

У пункті 274.1. ПКУ зазначено, що ставка податку на земельну ділянку встановлюється в розмірі не більше 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Як нараховується податок на земельну ділянку

В своєму коментарі департамент фінансів КМДА повідомив, що якщо земельна ділянка, на якій розташована будівля, знаходиться у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожній з таких осіб:

1. У рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одному з таких осіб-власників, обраному за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

2. Пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності.

3. Пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

Така норма прописана в пункті 286.6. ПКУ і діє для всіх платників податків.

Як розраховується земельний податок для ОСББ у 2018 році

У податковому кодексі не прописано окремих умов для нарахування податку на земельну ділянку для об'єднань співвласників багатоквартирного будинку. У такому випадку при оплаті об'єднанням податку на землю застосовується загальна методика оплати податку.

У ст. 286.2. ПКУ прописано, що платники податків, крім фізичних осіб, самостійно нараховують суму податку. Розрахунок проводиться за станом на 1 січня, а податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки не пізніше 20 лютого поточного року.

Разом з декларацією подається довідка про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Щоб отримати таку інформацію, необхідно звернутися в центр надання адміністративних послуг, створених при органах місцевого самоврядування. Довідка про оцінку землі надається один раз. Повторно документ можна отримати в разі затвердження нормативної грошової оцінки землі.

У ст. 286.4. ПКУ передбачено, що за нововідведені земельні ділянки платник податків надає декларацію протягом 20-ти календарних днів місяця, що настає після звітного періоду. «Податкове зобов'язання по оплаті за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками за податковий період», - йдеться в ст. 287.3 ПКУ.

В українському законодавстві передбачено, що податковий рік починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Для новостворених організацій або у разі реєстрації права власності на землю цей період може становити менше 12-ти місяців.

 
Інші новини