Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Оформлення дарчої на нерухомість на дитину в Україні

Законодавство України дозволяє дарувати нерухомість дітям. Дарчу складають в письмовому вигляді і реєструють у нотаріуса. У разі якщо батько і мати виступають співвласниками нерухомості, проведення угоди можливе лише з їх обопільної згоди.

Процес оформлення дарчої на дітей.

На першому етапі дарування квартири опікунською радою розглядається клопотання про допустимість обдаровування неповнолітнього. Якщо дозвіл отримано - йде подача документів. Передачу прав нерухомості дитині підписує один з батьків. Якщо право володіння належить обом - один з батьків відчужує свою частину майна на користь іншого. Після цього відбувається сам процес дарування нерухомості неповнолітньому.

Підписує договір дарування той із батьків, який володіє всім майном на момент підписання угоди. Якщо є умови прийняття дарунка, вони прописуються в договорі. До подібних умов може відноситься дата, з якої неповнолітній може жити в квартирі або термін, з якого обдаровуваний може повністю розпоряджатися квартирою (здати в оренду, продати). У неповнолітніх громадян обмежена відповідальність при укладанні угод, тому присутність законного представника є обов'язковою. Законним представником виступають: батьки, опікуни або піклувальники.

Пакет документів для оформлення договору:

- правовстановлюючі документи на житло і документи по предмету угоди (кадастровий або технічний паспорт, письмові витяги з будинкової книги або особового рахунку, оціночна довідка БТІ, правовстановлюючі папери);

- довідка за формою №3 з ЖЕКу (про прописаних в квартирі);

- письмову згоду на проведення операції іншими учасниками;

- письмову згоду представників дитини на прийняття подарунка;

- документи, що підтверджують оплату держмита;

- клопотання від дарувальника про перехід прав;

- клопотання від вигодонабувача.

Інші новини