Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Нацбанк озвучив тенденції розвитку ринку нерухомості України

В Україні у 2017 році вартість будівельно-монтажних робіт при зведенні житлових будівель зросла на 15% в порівнянні з показником 2016 року. В поточному році продовжується зростання собівартості будівництва квадратного метра житла. За підсумками березня 2018 року вартість будівельно-монтажних робіт при зведенні житлових будівель зросла на 25,2% в порівнянні з березнем 2017 року. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з 1 січня поточного року встановило середню оціночну собівартість квадратного метра житла в розмірі 11 138 грн.  У порівнянні з показником за 2017 рік, приріст склав 16,2%, - йдеться в аналітичному випуску НБУ «Звіт про фінансову стабільність» за червень 2018 року. В Україні у березні цього року ціни на житло в пропозиціях продажів на первинному ринку в доларах США виросли на 1% в порівнянні з березнем 2017 року. У гривні ціни в пропозиціях продажу квартир за березень 2018 і березень 2017 року, за оцінкою НБУ, практично не змінилися.

 

Причинами стабілізації цін аналітики НБУ назвали зростання собівартості будівництва і ефект зростання цін на квартири в новобудовах в ході будівництва. Ціни пропозицій продажу квартир до фактичного початку будівництва нижче, ніж вартість аналогічного житла в новобудовах, прийнятих в експлуатацію. Для залучення покупців українські забудовники нарощують пропозицію малогабаритних квартири і пропонують:

 

Аналітики Нацбанку відзначили, що пропозиція житла в Україні в поточному році значно перевищує попит.  У 2017 році, за даними Міністерства юстиції, в Україні чисельність угод купівлі-продажу житла зросла на 12,1%, зокрема в Києві - на 7,9%.

За 2017 рік приватні і державні нотаріуси зареєстрували в столиці 31,8 тис. угод купівлі-продажу квартир.  Кількість угод купівлі-продажу квартир в столиці за рік, за даними ріелторів, досягла 12 - 16 тис. договорів.  Аналітики НБУ допускають, що з цієї кількості понад 50% договорів припадає на вторинний ринок. У березні 2018 року в Києві середня ціна квадратного метра житла в доларах США на вторинному ринку знизилася на 2% в порівнянні з аналогічним звітним періодом 2017 року.

 

За березень поточного року ціна оренди квадратного метра житла в Києві в доларах США зросла на 13% в порівнянні алогічним періодом минулого року. Така динаміка пов'язана з високим попитом на орендоване житло, який, за оцінкою аналітиків НБУ, «повністю поглинає зростаюча пропозиція». За оцінками аналітиків НБУ, зміна динаміки цін оренди квартир в Україні - від зростання до зниження - можлива в разі збільшення числа пропозицій на ринку. На думку аналітиків НБУ, в середньостроковій перспективі в Україні прибутковість житлового будівництва знизиться через зростання собівартості робіт зі спорудження квадратного метра житла і посилення конкуренції між забудовниками за отримання ділянок під будівництво. Мінрегіон прийняв нові правила містобудування, де прописана обмежена щільність розташування житлових будинків на ділянці забудови в залежності від висоти будівель, їх віддалення від автомагістралей і зелених зон. Так, виконання цих вимог скоротить чисельність ділянок, придатних для зведення житлових комплексів у вигляді мікрорайонів з висотними багатоквартирними будинками.

Інші новини