Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Купівля та продаж приватного будинку в Україні у 2018

При купівлі приватного будинку покупець купує не тільки квадратні метри житлової площі, а й земельну ділянку, на якій стоїть будинок. Olimp.vn.ua з'ясовував особливості купівлі-продажу будинку, а також, які документи треба підготувати для законного оформлення угоди.

Збір і перевірка нотаріусом пакету документів для продажу будинку займуть від 2-х до 5-ти тижнів.  Завдання нотаріуса - перевірити дієздатність власника житла відчужуваної нерухомості. Якщо дієздатність не підтвердили, то в угоді зобов'язані взяти участь органи опіки.

 

При купівлі або продажу будинку необхідно отримати витяг з Реєстру речових прав, кадастровий номер ділянки і Держакт на землю.  Якщо земля знаходиться в оренді, а не у приватній власності - угода неможливо.

Важливо пам'ятати!  Згода чоловіка (дружини) для продажу будинку не потрібно, якщо будинок:

  1. приватизований;
  2. подарований власнику (наявність правовстановлюючого документа обов'язково);
  3. куплений одним з подружжя до укладення законного шлюбу.

Після підготовки пакету документів продавець і покупець знову зустрічаються у нотаріуса.  В обов'язки нотаріуса входить перевірити правильність заповнення документів, написання вулиць, імен, адрес, перевірка паспортних даних.  Після перевірки чоловік / дружина продавця підписують заяву, що він / вона не заперечує проти угоди. Після цього сторони переходять до оплати.  Продавець і покупець сплачують належні за законом податки, держмито і військовий збір. Після проведення оплат нотаріус підписує і завіряє договір купівлі-продажу і заносить дані про нового власника до Реєстру речових прав.  Після закінчення угоди покупець отримує на руки оригінал договору купівлі-продажу, його завірену копію і виписку з реєстру. Продавець отримує копію договору про купівлю-продаж нерухомості.

Інші новини