Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Економкласс і новобудови комфорт-класу

У нинішньому році в Україні немає обов'язкової для всіх класифікації житлової нерухомості і критеріїв, згідно з якими можна було б визначити, наскільки об'єкт відповідає заявленому класу. Існує кілька класифікацій, які носять рекомендаційний характер. У класифікації Української будівельної асоціації, якій вже близько 10 років, класу комфорт немає. У новіших класифікаціях цей клас є, але дотримання вимог до нього як і раніше залишається необов'язковим. На столичному ринку присутні випадки, коли два забудовники будують один ЖК і відносять його до різних класів.

 

Що змушує забудовників відносити свої об'єкти до класу комфорт замість традиційного економа? Перш за все, навіть номінальне підвищення класу об'єкта дозволяє продавати його вигідніше. Однак в існуючих реаліях високу конкуренцію ціни на квартири в ЖК класу економ і комфорт відрізняються незначно, зате клас стає конкурентною перевагою.

 

У чому відмінність житла комфорт-класу від економа? Експертна думка про різницю між найбільш затребуваними класами новобудов і про переваги компаній будувати житло класу «комфорт» висловив Гліб Шемовнев, прес-секретар корпорації «Укрбуд». За словами представника забудовника, для початку слід зазначити, що в Україні не існує якогось загального класифікатора житла. Гліб Шемовнев стверджує, що приналежність новобудови до того чи іншого сегменту - це скоріше орієнтир, який вибирає для себе компанія, чим окремі жорсткі рамки, обов'язкові для дотримання всіма учасниками ринку. Проте, навіть при таких нечітких орієнтирах спостерігається орієнтація на «комфорт».

 

Сьогодні новобудови економ-класу є найбільш бюджетним житлом низької якості. Розташовані на незручних околицях, панельні новобудови з типовими плануваннями відрізняються від радянських «панельок» тільки поверховістю і використанням сучасних утеплювачів. Все, що хоч трохи перевершує ці показники, вже відносять до класу комфорт. Винятки з цього правила є, але вони дуже рідкісні.

 

У найближчі роки ця тенденція буде набирати обертів: забудовники будуть вдосконалювати свої проекти за рахунок недорогих поліпшень і пропонувати покупцям більш якісний продукт. Але повного зникнення житла економ-класу поки чекати не варто: сучасні бюджетні «панельки» будуть і далі будувати на віддалених околицях. І вони як і раніше будуть знаходити свого покупця серед тих, у кого обмежений бюджет, а також інвесторів, які купують квартиру для здачі в оренду.

Інші новини