Ми працюємо

Пн-Пт: 9-18, Сб: 10-14

E-Mail

olimp.realty.group@gmail.com

Безкоштовний

+38(0432)55-88-55

Новини

Зняття з реєстрації за місцем проживання

За вимогами Цивільного кодексу України громадяни добровільно проводять реєстрацію за місцем проживання. У ряді випадків законодавці передбачили зняття з реєстрації через суд.

Ми з'ясували, як діяти громадянам України, щоб добровільно змінити реєстрацію місця проживання, і що служить підставою для припинення реєстрації через суд.

 

При зміні житла громадянам необхідно провести перереєстрацію місця проживання. Після зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання, громадяни зобов'язані протягом 30 днів подати документи на реєстрацію за новою адресою. Для цього треба звернутися до місцевого центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). За реєстрацію треба заплатити адміністративний збір у розмірі 0,0085 мінімальної заробітної плати. Передбачено варіант суміщення скасування реєстрації за попереднім адресою та реєстрації за новою адресою. Для цього громадяни подають одну заяву і перереєстрація відбувається однією процедурою. Для зняття з реєстрації в квартирі громадянина не родича, власник житла має право звернутися до суду. У позовній заяві власник повинен обґрунтувати вимогу зняти з реєстрації в квартирі мешканців не родича.  Разом з позовною заявою власник повинен надати суду документи про право власності на житло. Якщо суд прийняв рішення на користь власника, знятий з реєстрації може подати апеляцію. Законодавці заборонили примусово позбавляти реєстрації членів сім'ї власника.

 

Підставою для зняття з реєстрації через суд можуть служити такі обставини:

- неадекватна поведінка мешканця, псування майна господаря, загроза життю власника та інших мешканців;

- людина не проживає за вказаною адресою зазначений в законі період.

 

Винятком з правила про термін відсутності мешканця, на підставі якого можна подати позов до суду служать такі обставини:

- перебування в місцях позбавлення волі;

- несення строкової військової служби;

- робота або навчання в іншій країні;

- знаходження в санаторно-лікувальних установах;

- передача дитини на виховання третім особам (родичам, в дитячий будинок, в прийомну сім'ю);

- знаходження людини у спецустанові для непрацездатних осіб.

 

Також людину можна зняти з реєстрації в зв'язку зі смертю. Для цього родичі повинні надати до місцевих органів свідоцтво про смерть.

Інші новини