Ескроу-рахунок при покупці нерухомості - гарантія безпеки


 Убезпечити інвестора від недобросовісного забудовника, гарантувати, що кожен отримає своє, а також зберегти майно і гроші від арешту - все це може договір ескроу.

 У 2019 покупка цінних предметів, в тому числі нерухомості, за договорами ескроу - звична практика в багатьох країнах світу, включно зі Сполученими Штатами Америки та держави Євросоюзу.  В Україні можливість використання ескроу-рахунків законодавчо дозволена з 2017 року. Поки за договорами ескроу можна купити нерухомість на первинному ринку, але це всього лише питання часу.  

 Що таке Escrow-рахунок і навіщо він потрібен в нерухомості

 Договір ескроу, який ще називають умовним депонуванням, - це тристороння угода, яка укладається при купівлі чогось цінного: нерухомості, автомобіля, предметів мистецтва або готового бізнесу.  Суть такого договору в тому, що покупець не платить гроші відразу продавцеві, а передає їх третій стороні. Коли товар виявляється у покупця, третя сторона передають гроші продавцю. Так ніхто не виявляється обдурять: покупець не має права передумати і в односторонньому порядку розірвати договір, а продавець не може забрати кошти до передачі товару і зникнути.

 У ескроу-договорі беруть участь три сторони:

- депонент - умовно кажучи, це покупець, який хоче щось придбати;

- бенефіціар - продавець, який отримає гроші за товар, коли виконає свої зобов'язання перед депонентом;

- ескроу-агент - та сама третя сторона, у якої знаходяться гроші до остаточного завершення угоди.  Ескроу-агентом може виступати будь-який банк, що надає подібні послуги, нотаріус або компанія - головне, щоб і депонент, і бенефіціар беззастережно довіряли цій третій стороні.

 Укладаючи договір ескроу, депонент відкриває поточний банківський рахунок, на який він кладе гроші до укладення угоди.  Ескроу-агент гарантує, що з цього приводу не може бути закритий в односторонньому порядку: навіть якщо учасники угоди вирішили її скасувати, вони повинні вдвох прийти і засвідчити це.  Якщо ж угода пройшла вдало, і бенефіціар став власником товару, ескроу-агент переводить гроші на рахунок продавця.


25.02.2020